Guminė pripučiama valtis su 53 žmonėmis apsivertė penktadienį vakare, ir iš jos iškritęs 31 migrantas paskendo.
22 išlikę gyvi žmonės, kurie kilę iš Nigerijos, Gambijos, Benino ir Senegalo, sakė, kad valtis apsivertė po trijų jūroje praleistų parų. Juos išgelbėjo pro šalį plaukęs prekybinis laivas, kuris nelaimėlius nugabeno į Lampedusą.
Drastiškai didėjant valtimis link Italijos geru oru plaukiančių imigrantų skaičiui, gelbėtojai dirba išsijuosę: penktadienį ir šeštadienį jie išgelbėjo 450 žmonių, mėginusių pasiekti Italiją. Tuo tarpu pabėgėlių centras Lampedusoje jau ir taip perpildytas.
Dar 92 migrantai, tarp jų 16 moterų, buvo išgelbėta šiandien rytą Sicilijos sąsiauryje (Viduržemio jūros dalyje tarp Sicilijos salos ir Tuniso – Balsas.lt).
Nuo 1999 metų į Lampedusą atvyko per 200 000 žmonių. Ši Italijos sala, kuri yra arčiau Šiaurės Afrikos, negu Italijos, kaip ir Graikijos-Turkijos siena, yra vieni iš didžiausių vartų nelegaliems migrantams ir pabėgėliams patekti į Europos Sąjungą. Primename, kad popiežius Pranciškus savo pirmąją kelionę surengė būtent į šią salą, norėdamas pagerbti jūroje žuvusių migrantų atminimą (žr. „Popiežius su savo kelioniniu krepšiu. Kuo Pranciškus skiriasi nuo savo pirmtakų“).
Netoli Maltos buvo išgelbėta 112 migrantų, kurių valtis dreifavo visą šeštadienio naktį. Gelbėjimo operacija truko 13 valandų, aštuoniems žmonėms buvo reikalinga skubi medicininė pagalba, tad sraigtasparniu jie buvo nuskraidinti gydyti.
Ta grupė, kurioje buvo 20 moterų ir keturi vaikai, kentėjo nuo išsekimo, dehidracijos, kai kurie buvo gavę saulės smūgį, agentūrai AFP sakė Maltos armijos atstovas spaudai.
Liepos mėnesį į Maltą atvykusių migrantų skaičius, įskaitant šiuos, pasiekė 880 – tai visų laikų mėnesio rekordas, o iš viso šiais metais saloje nelegaliai išsilaipino jau 1200 žmonių, rašo Libano „The Daily Star“.