• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokurorai aiškinasi, kokia padaryta žala gamtai neteisėtai iškirtus šalia Varėnos daugiau nei hektarą miško ir kur dingo mediena.

REKLAMA
REKLAMA

Vietos gamtosaugininkai pripažino savo kaltę ir vienam pareigūnui pareiškė griežtą papeikimą. Varėnos savivaldybė, kurios valia kirsti medžiai, per metus privalės atkurti mišką, praneša LTV „Šiandien“.

REKLAMA

Kad miškas iškirstas neteisėtai – t

okią išvadą po tarnybinio patikrinimo pateikė Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentas.

Gamtosaugininkui, neteisėtai išdavusiam leidimą mišką iškirsti, – skirtas papeikimas.

„Tyrimo metu paaiškėjo, kad neturėjo būti išduotas šitas leidimas, nes buvo pasibaigęs kirtimo normos galiojimo terminas, kuris buvo pasibaigęs gruodžio 31 d., o leidimas buvo išrašytas sausio 5 d. Leidimas, kuris buvo išduotas, iš principo buvo išduotas, kai jo išduoti buvo negalima“, – sako Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Česlovas Meržvinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos ministerijos komisija nustatė, kad Miško kirtimo taisykles pažeidė ir Varėnos savivaldybė, organizavusi kirtimus valstybinės reikšmės miško kvartale, kuriame numatyta statyti hipodromą.

Esą savivaldybė prašydama leidimo sanitariniam miško kirtimui, neteisingai nurodė, kad šis plotas yra suniokotas stichijos, nors dauguma medžių buvo sveiki. Dalis medžių, anot gamtosaugininkų, iškirsti net negavus leidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl medienos vagystės ir dėl gamtos apsaugos ir išteklių naudojimo taisyklių pažeidimo“, – teigia Varėnos rajono apylinkės prokuroras Audrius Matulionis.

Iškirstas miškas pagal miško kirtimo taisykles turi būti atkurtas ne vėliau kaip per metus nuo neteisėtų kirtimų fakto nustatymo.

REKLAMA

„Leidimo kreipėsi savivaldybė. Tad nesvarbu, kas vykdė darbus. Leidimą išsiėmė savivaldybė, todėl savivaldybė turėtų ir atkurti“, – tvirtina Č. Meržvinskas.

„Jeigu bus reikalaujama, tai miškas bus atkurtas. [Pinigų tam] ieškosime, kol kas tokie pinigai nėra numatyti. Net neįsivaizduoju, kiek tai gali kainuoti“, – sako Varėnos rajono savivaldybės vyriausiasis ekologas Antanas Labanauskas.

Kokia žala padaryta gamtai, paaiškės, kai nutirps sniegas ir bus galima iš naujo suskaičiuoti kelmus, kai matysis, kiek yra suniokota miško paklotė.

Rūta Lankininkaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų