Byronui Geldardui iš Kembridžšyro, Didžiosios Britanijos, medikai testą atliko todėl, kad ši liga organizme sukelia to paties hormono pokyčius, kurie pasireiškia nėštumo metu.
Sulaukęs teigiamo testo rezultato, 19 metų amžiaus vaikinas gavo liūdną žinią – jis serga sėklidžių vėžiu. Tuomet jam buvo pradėtas septynis mėnesius trunkantis gydymas. Dabar, po operacijos ir intensyvios chemoterapijos, jam patvirtinta remisija. Vaikinas nusprendė tapti paauglių vėžio asociacijos ambasadoriumi.
B. Geldardas sakė: „Viskas atrodė nerealu, tiesą sakant. Gavau teigiamą nėštumo testą ir kažkas manyje augo. Tikrai maniau, kad apie mane sukurs dokumentinį filmą.“
Namuose atliekami nėštumo testai aptinka hormoną, vadinamą žmogaus beta chorioniniu gonadotropinu (hCG), kuris randamas kraujyje ir šlapime. Šį hormoną gamina besivystanti placenta. Ekspertų teigimu, beta hCG hormonas taip pat gali būti sėklidžių vėžio ženklas.
Dr. Danish Mazhar, Kembridžo universitetinės ligoninės onkologijos medicinos konsultantas, sako: „Nėštumo hormonas hCG dažnai, nors ne visada, yra gaminamas sėklidžių auglių. Kai jis gaminamas, tai galima panaudoti diagnostikos ir stebėsenos tikslais. Tokiais atvejais, kai vėžys yra išplitęs, hCG lygis būna labai aukštas, o jei klinikinis profilis atitinka sėklidžių vėžį, tuomet nėštumo testas, kuris iš esmės yra hCG šlapimo testas, gali būti naudojamas diagnozei nustatyti.“
B. Geldardas teigia, kad jo patirtis ligoninėje buvo tokia pat keista, kaip ir diagnozės nustatymas.
„Kai man ruošėsi daryti operaciją, gavau epidūrą, kaip nėščios moterys – tai buvo labai keista. Tiesiog labai sunku nupasakoti, kaip jaučiausi – iki galo nesusitaikai su tuo, kas darosi, tiesiog plauki pasroviui. Savo būklę giliai įsisąmoninau tikrai ne iš karto. Labai džiaugiuosi, kad man remisija, ir dabar noriu skleisti žinią. Vėžys nebėra mirties nuosprendis, aš noriu skleisti šią žinutę.“
B. Geldardas buvo ką tik grįžęs iš atostogų, kai šone pajuto įkyrų skausmą, kurio nebegalėjo ignoruoti. Apsilankęs pas gydytoją, kuris jo pilve apčiuopė masę, jis buvo nukreiptas į vietos ligoninę ultragarso tyrimui.
Jis sako: „Prieš išvažiuodamas atostogauti jaučiau protarpiais užeinantį keistą skausmą, bet nekreipiau į tai daug dėmesio. Paskui nuėjau pas gydytoją, bet kadangi lankau sporto klubą, tai buvo nurašyta raumenų skausmams. Vis dėlto, ligoninėje padarytas ultragarso tyrimas parodė, kad turiu auglį, kuris jau plečiasi į plaučius. Sužinojau, kad tai vėžys, nors nebuvo aišku, kokio tipo, ir kad man greičiausiai reikės chemoterapijos.“
B. Geraldas buvo nukreiptas į Paauglių vėžio asociacijos centrą Kembridže, kur medikai nustatė, kokios rūšies vėžiu jis serga. Būtent ten jo buvo paprašyta pasidaryti nėštumo testą, siekiant nustatyti, ar auglys gamina tiek su nėštumu, tiek su sėklidžių vėžiu siejamą hormoną. Gavus teigiamą nėštumo testo rezultatą, B. Geldardui buvo diagnozuotas ketvirtos stadijos sėklidžių vėžys, kuris jau buvo išplitęs į pilvą ir plaučius. Šios žinios jis sulaukę vos dieną prieš brandos egzaminų rezultatus.
Jis pasakoja: „Ligoninėje palikau šlapimo mėginį, nėštumo testas buvo teigiamas, ir dar tą pačią diagnozės dieną pradėjau ruoštis chemoterapijai. Į ligoninę guldavausi penkioms dienoms, per kurias visą laiką man buvo atliekama chemoterapija. Tai tikrai nebuvo lengva – protas nebeveikė, buvo sunku susitelkti į knygą ar ilgesnį filmą.
Turbūt kažkiek galvojau apie mirtį, bet nenorėjau su vėžiu kovoti nusiteikęs taip neigiamai. Man vėžio diagnozė buvo teigiamas dalykas, nes tai reiškė, kad galima susidaryti planą, kaip jo atsikratyti. Chemoterapijos ciklų metu kraujo tyrimų pagalba buvo stebimas „nėštumo hormono“ lygis. Jis buvo labai labai aukštas, bet palaipsniui mažėjo, o tai buvo puiki žinia – tai reiškė, kad plaučiuose ir pilve esantys augliai traukiasi.“
Gruodžio mėnesį B. Geldardui buvo atlikta operacija, kurios metu pašalintas pilve buvęs auglys ir aplink esantys limfmazgiai bei viena sėklidė. Sausio mėnesį atlikti tyrimai parodė, kad nuo vėžio jis pasveiko.
Jis pasakoja: „Buvo labai keistas jausmas, kai man pasakė, kad pasveikau – kažkaip atrodo, kad turėtum grįžti į normalų gyvenimą, bet mano mąstymas buvo visiškai pasikeitęs. Anksčiau galvojau, kad mano gyvenimas iki kažkur 85 metų yra garantuotas, bet dabar įgavau savo paties mirtingumo suvokimą. Tam tikra prasme išgyvenau vidurio amžiaus krizę.“
Vaikinas dabar ruošiasi studijuoti universitete ir sako, kad nori „tiesiog mėgautis gyvenimu“.
„Kuriu „stand–up‘us“ apie sėklidžių vėžį ir manau, kad žmonės apie tai turėtų žinoti daugiau. Negalėdavau pakęsti klausytis apie vėžį nuolat kalbančių žmonių, todėl pagalvojau, kad komedija galėtų būti kitoks būdas apie tai informuoti. Tai kažkas naujo, būdas parodyti, kad vėžys ne visada yra mirties nuosprendis.“
Jam kovojant su liga, jį nuolat palaikė Paauglių vėžio asociacija, rašoma dailymail.co.uk.
Vaikinas pasakoja: „Paauglių vėžio asociacijos skyrius buvo puikus, jame yra televizija, biliardo stalai ir bevielis internetas. Visi išgyveną tą patį, todėl sulauki daug palaikymo. Ten būdamas net turėjau progą susipažinti su komiku Johnu Bishopu ir aktoriumi Stephenu Fry. Tokių išgyvenimų apsuptyje šis susitikimas bent kiek priminė apie normalų gyvenimą."