Rusijos Gynybos ministerija bepiločių skraidymo aparatų sukūrimui ir bandymams išleido 5 mlrd. rublių, tačiau jokio rezultato nebuvo pasiekta.
Apie tai praneša naujienų portalas RIA Novosti, remdamasis gynybos viceministro Vladimiro Popovkino pateiktais duomenimis. "Mes parengėme bepiločių lėktuvų išbandymo programą. Šios programos nepraėjo nė vienas toks lėktuvas", - pridūrė viceministras.
Pernai lapkritį Rusijos karinių oro pajėgų vadas Aleksandras Zelinas pranešė, kad artimiausiu metu neketinama naudoti rusiškus bepiločius lėktuvus. Karininko teigimu, rusiški aparatai kol kas neatitinka keliamų tokiai technikai reikalavimų.
Dėl šios priežasties Rusija yra priversta pirkti bepiločius lėktuvus užsienyje. Pernai birželį Rusija iš Izraelio už 53 mln. JAV dolerių įsigijo 12-a tokių aparatų. Vėliau su šia šalimi prasidėjo derybos dėl dar vienos bepiločių lėktuvų partijos įsigijimo už 100 mln. JAV dolerių.
Šiuo metu Rusijos karinės pajėgos retai kada naudoja bepiločius aparatus, o ir tie, kurie jau yra ginkluotės sudėtyje - "Reis", "Striž", "Reis-D", "Stroj" ir "Stroj-P" - jau moraliai pasenę. Vienintelis bepilotis skraidantis aparatas, kuris atitinka šiuolaikinius standartus - tai kompelksas "Tipčak". O šiuo metu Rusijoje vėl kuriami bepiločiai lėktuvai "Dozor-600", "Dan-Baruk" ir "Skat".
Indrė Sesartė