Nesėkminga Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misija Irane, per kurią buvo siekiama sumažinti įtampą dėl Teherano branduolinės programos, paskatino naftos kainų rekordinį pakilimą ir nerimą dėl galimos konfrontacijos su Vakarais.
Jungtinės Valstijos trečiadienį kritikavo Iraną dėl TATENA delegacijos nesėkmingų derybų Teherane, pareikšdamos, jog Iranas vėl atsisakė laikytis tarptautinių įsipareigojimų dėl branduolinės programos.
Aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Chamenėjus (Ali Khamenei) teigė, jog Irano branduolinė politika nesikeis nepaisant didėjančio tarptautinio spaudimo dėl, pasak Vakarų, Teherano planų sukurti branduolines bombas.
„Su Dievo pagalba ir nekreipiant dėmesio į propagandą Irano branduolinė politika ir toliau bus tęsiama užtikrintai ir rimtai, - per valstybinę televiziją sakė A. Chamenėjus. - Spaudimas, sankcijos ir žudymai neduos jokių rezultatų. Jokios kliūtys nesustabdys Irano branduolinės veiklos“.
Per ekspertų vizitą Irane TATENA reikalavo Teherano leisti apsilankyti karinėje Parchino teritorijoje. Spėjama, kad čia gali būti modeliuojami bandymai su raketų branduoliniais užtaisais. Tačiau Irano vyriausybė su tuo nesutiko. Šio vizito nesėkmė gali apsunkinti pastangas atnaujinti derybas tarp Irano ir galingiausių pasaulio valstybių - JAV, Kinijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Didėja įtampa, nes Iranas jaučiasi vis labiau spaudžiamas į kampą.