Įmonių vadovai prabyla apie būtinybę viešai skelbti nesąžiningus darbuotojus, kurie pagauti už rankos dažnai demonstruoja žinantys tik savo teises, o pareigas pamiršta.
Apie tai „Vakarų ekspresui“ šiomis dienomis papasakojo „Klaipėdos“ viešbučio vadovas Žilvinas Vasiliauskas, kuriam kantrybė trūko po to, kai per mėnesį darbdavius bandė apgauti trys darbuotojai, vienas jų - itin įžūliai.
„Galbūt tai ir įmonės vidaus reikalas, tačiau kai tave ima taip apgaudinėti, manau, kad tai turėtų tapti vieša. O jeigu tokie vaikšto iš vieno darbdavio pas kitą, visur daro savo darbelius, bet mes apie tai nežinome. Gal skelbiam jų pavardes, tai galbūt būtų savotiška prevencija“, - svarstė Ž. Vasiliauskas.
Vadovo teigimu, viešbutyje per gan trumpą laiką paaiškėjo sukčiaujanti padavėja ir ūkvedys, tačiau vadovo kantrybės taurę perpildė viešbutyje veikiančio boulingo klubo direktoriaus Raimondo Dūdėno elgesys.
Ž. Vasiliauskas papasakojo ir parodė jo žodžius patvirtinančius dokumentus, kad rugsėjo spalio mėnesiais boulingo direktorius neteisingai inkasuodavo pinigus iš kasos ir taip palikdamas kelis tūkstančius neapskaitytų litų. Direktorius padarytas klaidas įvairiai pateisino, gailėjosi ir žadėjo ateityje jų nekartoti.
Iš pradžių jam pasiūlyta samdyti pagalbininkę - administratorę, tačiau direktoriui su tuo nesutikus jis buvo nušalintas nuo bet kokių piniginių operacijų, susijusių su kasomis. Tuomet jis ėmė nesirodyti darbe. Maža to, paprašė kompensacijos iš darbdavių už tai, kad šie neva nesilaikė savo įsipareigojimų.
Be to, boulingo klubo direktorius ilgiau nei du mėnesius naudojosi viešbučio kambariu ir ligšiol nepadengia 20 tūkst. litų viršijančio įsiskolinimo, bet R. Dūdėnas to pripažinti nenori.
„Pats jį priėmiau į darbą. Jo puikus išsilavinimas, turi patirties. Jis galvotas vyras, nemaniau, kad taip gali pasielgti“, - apie klaidinantį pirmąjį įspūdį pasakojo Ž. Vasiliauskas.
Jo teigimu, šiuo metu baigiami tvarkyti R. Dūdėno atleidimo dokumentai ir ruošiami nauji, kurie bus skirti prokurorams - buvusio darbuotojo kaltę bus siekiama įrodyti teisme.
„O ką daryti su tokiu darbuotoju, kuris, atsiprašant, vagia ir net neatsiprašo? Įsteigti darbuotojus kontroliuojančio asmens etatą ar imtis kokių kitų priemonių neapsimoka, ypač šiuo metu, kai ekonominė situacija šalyje nėra geriausia“, - sako jis.
Ž. Vasiliauskas teigė manantis, kad reikėtų tobulinti dabartinius įstatymus.
„Žinote, kreiptis į teismą kainuoja nemažai, o jei dar taip daryti reikėtų kiekvieno nesąžiningo darbuotojo atveju? Be to, net ir įsitikinęs, kad bylą laimėsi, ką tu paimsi iš jo? Manau, kad čia galima įžvelgti ir įstatymų netobulumą - kai iš valstybės vagiama, tuoj specialiosios tarnybos sukrunta, o kai iš privatininko - niekam neįdomu. Įstatymai vagį tik gina“, - sakė jis.
Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus duomenimis, nuo nesąžiningų darbuotojų nukentėję darbdaviai į juos kreipiasi retai.
Valdas Pryšmantas