Dėl artėjančio gimdymo labai nerimaujančios moterys gimdo ilgiau - joms vidutiniškai prireikia pusantros valandos daugiau nei toms, kurios kūdikio atėjimo laukia ramiai.
Mokslininkai apskaičiavo, kad nervingos moterys gimdo vidutiniškai 8 valandas, o gimdymo baimės nejaučiančioms gimdyvėms šis procesas vidutiniškai trunka apie 6,5 valandos.
Manoma, kad gimdymo bijo maždaug kas penkta nėščioji. Stipriai išreikšta ši baimė turi net savo atskirą pavadinimą - tokofobija.
Pasak mokslininkų, moteriai baiminantis jos organizme ima išsiskirti adrenalinas, kuris stabdo gimdos raumenų susitraukimus ir silpnina kūdikio stūmimo procesą. Taip pat nustatyta, kad šioms moterims dažniau prisireikia epidūrinės nejautros ar cezario pjūvio. Jos taip pat mažiau linkusios bendrauti su akušerėmis, taigi kartais reikiama pagalba, apie kurią būtų galima spręsti iš anksto, suteikiama pavėluotai.
Tiesa, stipri gimdymo baimė pati savaime anaiptol nelaikoma indikacija cezario pjūviui. Dauguma net ir labai būgštaujančių moterų pagimdo kūdikius be medikų įsikišimo, natūraliai. Tačiau šie mokslininkų duomenys gali tapti papildoma paskata būsimoms mamytėms nusiraminti ir dar nėštumo metu ieškoti psichologinės pagalbos bei efektyviai mažinti artėjančio gimdymo baimę, pasitikti naują gyvybę maksimaliai atsipalaidavus ir su džiaugsmu.