• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuršių nerijos nacionaliniame parke (KNNP) intensyviai vykdomos dar vienos naujos statybos. Tačiau parko direktorė Aurelija Stancikienė dėl pačiame Juodkrantės centre išdygusio trijų aukštų poilsio namų pavojaus varpais visai Lietuvai neskambina, nes, jos pačios teigimu, tai puikiausias legalių statybų pavyzdys, rašo „Respublika“

REKLAMA
REKLAMA

Asmeninis interesas?

Praėjusių metų rugsėjo 14 d. Neringos miesto Architektūros skyrius Vilniuje registruotai UAB „Neringos paveldo renovacijos fondui“ išdavė statybos leidimą rekonstruoti Juodkrantėje (L.Rėzos g.14) esantį pastatą.

REKLAMA

Šio ant Kuršių marių kranto (nuo vandens skiria tik gatvė ir keliolika metrų sausumos) esančio poilsio pastato rekonstrukcijai pritarė ir KNNP direkcija. Baigus darbus čia pradės veikti poilsio namai „Kregždutė“.

Tačiau šių metų kovo pradžioje Seimas, naujasis aplinkos ministras Artūras Paulauskas ir generalinis prokuroras Algimantas Valantinas gavo KNNP direkcijos darbuotojų skundą, kuriame teigiama, kad leidimas rekonstruoti šį pastatą išduotas neteisėtai, nes šiurkščiai pažeidžia KNNP schemą ir šalies įstatymus.

REKLAMA
REKLAMA

Neva greitas sąlygų išdavimas ir projekto suderinimas yra susijęs su A.Stancikienės interesais ir aplaidžiu pareigų atlikimu. Skundo autoriai net teigia, kad šia istorija turėtų susirūpinti šalies specialiosios tarnybos, nes po minėtų suderinimų „staiga buvo padengtos A.Stancikienės privačios įmonės (t.y. A.Katinienės projektavimo restauravimo firma, Subačiaus g.6, Vilnius) skolos biudžetui ir kreditoriams. Be to, UAB „Neringos paveldo renovacijos fondas“ veikloje aktyviai dalyvauja A.Stancikienės mama Gražina Juknevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, Neringos parko darbuotojų iniciatyvine grupe pasivadinę asmenys panoro likti anonimai, esą bijo kerštingo A.Stancikienės charakterio.

Įžvelgė pažeidimus

Teigiama, kad išduodant sąlygas Juodkrantėje esančiam pastatui rekonstruoti nesivadovauta visiems privaloma KNNP schema ir nustatytos tokios sąlygos, kurias minėta schema apskritai draudžia.

REKLAMA

Pagrindiniu A.Stancikienės pažeidimu įvardijama tai, kad ji išimtiniu atveju leido didinti pastato tūrį. Pastato aukštingumas padidėjo dviem metrais.

Taip pat pažeisti Juodkrantės ir apylinkių principinio plano architektūrinės-planinės dalies reikalavimai šiai teritorijai, kurios dalis patenka į urbanistinį draustinį - atstatyti buvusio viešbučio komplekso prie L.Rėzos gatvės pastatus pagal specialų projektą. Šis projektas net nebuvo atliktas, o atstatymo galimybė net neanalizuojama.

REKLAMA

Tuo tarpu Valstybės saugomų teritorijų tarnyba to primygtinai reikalauja, o atrastus analogiškus pažeidimus perduoda tirti prokurorams.

Minėtai teritorijai tvarkyti neva nebuvo parengtas ir detalusis planas, tad negalėjo būti sprendžiamas ir sklypo tvarkymo klausimas. Be to, išduotose sąlygose nėra reikalavimo atlikti istorinius ar archeologinius tyrimus, nors KNNP schema įsakmiai tai nurodo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti galimi pažeidimai - neparengtas ir nepatvirtintas visos teritorijos regeneracijos projektas, techninis projektas nepateiktas svarstyti KNNP konsultacinei tarybai, pastato rekonstrukcijos projektą atliko A.Šatūno dizaino studija, kuri neturi atestato vykdyti projektavimo darbus paminklosauginėje teritorijoje, neatlikta šio projekto ekspertizė.

REKLAMA

Skundo autorių teigimu, viso to KNNP direkcija nereikalavo dėl to, kad, remiantis istorine medžiaga, toje L.Rėzos gatvės teritorijoje niekada nebuvo tokių pastatų, kurie po KNNP schemos įsigaliojimo atsirado ir kurie dabar rekonstruojami gavus išimtinę teisę iš pačios A.Stancikienės.



Pavyzdinės statybos

REKLAMA

Kalbėdama su „Respublika“ A.Stancikienė prisipažino, kad matė šį skundą, ir leido aiškiai suprasti, kad jame išdėstyti teiginiai neatitinka tikrovės.

„Neturiu nieko bendro su „Neringos paveldo renovacijos fondu“. Niekam ir nieko išimtine tvarka neleidau. Mano parašų ten nėra. Galiu pasakyti, kad šis objektas nepažeidžia Kuršių nerijos generalinio plano. Nei aukščio, nei ant žemės užstatomo ploto pastatas neviršija. Net priešingai, tai viena iš geriausių statybų visoje Neringoje. Plane buvo numatyta vila, ji ir bus atkurta. O buvo kičinis pastatas“, - teigė A.Stancikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KNNP vadovė neslėpė, kad buvo kilę abejonių dėl išduoto statybos leidimo teisėtumo. Tačiau po dviejų prašymų patikrinimą atlikę Klaipėdos apskrities viršininko administracijos specialistai konstatavo, kad viskas yra gerai. Nors, pasak A.Stancikienės, kitoje vietoje tokiam statiniui atsirasti greičiausiai nebūtų galima.

„Šiam pastatui neturiu jokių pretenzijų. Tad jei vėl gautume prašymą, pasielgtume analogiškai“, - neabejojo A.Stancikienė.

Viliaus Mačiulaičio nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų