„Jeigu valstybė neranda lėšų finansuoti profesionalios kariuomenės ir tinkamai finansuoti savanorių, tai yra, skirti ne kelis eurus, o skirti normalų atlyginimą asmeniui, kuris eina tarnauti į kariuomenę, tada reikia ieškoti šauktinių. Tačiau šauktinius reikia ne kokiu loterijos – kvailu būdu, čia kitaip nepavadinsi šito būdo – bet labai pagalvoti apie tai, kad galbūt yra kitų amžiaus grupės žmonių, kurie nori būti savanoriais, yra žmonių, kurie šiuo metu yra bedarbiai ir nekuria šaliai nei gerovės, nei moka mokesčių, bet yra sveiki ir galėtų kariuomenėje tarnauti, ir tokių yra daugiau, negu reikia“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo ekonomistas.
N. Mačiulio teigimo, pakviečiant neseniai kūdikio susilaukusios šeimos tėvą į kariuomenę, taip būtų ardoma šeima:
„Jų (Seimo narių – red.) socialinis jautrumas yra kaip durų rankena. Jeigu vienas tėvas augina vaiką, tai jau jo nekviesime į kariuomenę, o jeigu kūdikį augina tėvas ir motina, tai jau jį galima išimti iš šeimos. Man atrodo čia labai nerimtai tokie įstatymai, ir jie nesukuria pasitikėjimo nei valstybe, nei įstatymo kūrėjais“, - kalbėjo ekonomistas.
Jis taip pat kritikavo taip, kad verslui nebus naudinga, kai iš kokios nors jo šakos 9 mėnesiais bus išimamas žmogus, taip pat, anot N. Mačiulio, nukentėtų ir mokslas.
Seimo narė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė „Žinių radijui“ sakė, kad niekas šeimų griauti neketina ir nesiruošia kenkti verslui:
„Visų atveju įstatyme tikrai nenumatysi, bet, jeigu žmogus augina mažą vaiką, yra šeima, tai yra galimybė motyvuotu prašymu kreiptis, kad ta tarnyba būtų atidėta. Tikrai, manau, ateityje bus labai aiškiai suformuota praktika. Dabar bus tik pirmieji šaukimai, jie bus nelengvi, bet po truputį viskas nurims, įsivažiuos – taip, kaip dabar Estijoje, Suomijoje ar Danijoje“, - kalbėjo R. Juknevičienė.
Ji taip pat nurodė, kad bus einama tuo keliu, kad žmonės bus kviečiami tam tikram laikui atlikti karinę tarnybą po mokyklos.