Savo šaltinių nenurodęs portalas „Bloomberg“ pranešė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas įvykdė daugiau nei dešimties aukštų Liaudies išlaisvinimo armijos vadų nušalinimų, susijusių su rimtomis korupcijos problemomis.
Pats Kinijos gynybos ministras Li Shangfu, kuris dingo dviem mėnesiams, spalio mėnesį buvo pakeistas.
Korupcija skatina karo veiksmus
„Korupcija Kinijos raketinėse pajėgose ir visoje Liaudies išlaisvinimo armijoje yra tokia didelė, kad tai greičiausiai privers Xi Jinpingą iš naujo apsvarstyti, ar Pekinas netrukus gali imtis kokių nors didelių karinių veiksmų“, – teigė JAV žvalgybos šaltiniai.
Portalo „Business Insider“ teigimu, raketinės pajėgos yra pagrindinis Kinijos karinis padalinys, prižiūrintis šalies branduolinius ginklus. Pastaruoju metu šios pajėgos buvo kritiškai svarbios Kinijos pozicijai Taivano atžvilgiu, kai Pekinas savo pakrantėje dislokavo ilgojo nuotolio raketas.
Bunkeriai uždengti ne tais dangčiais
JAV žvalgyba teigė, kad vienas iš korupcijos pavyzdžiu buvo tas, kad ištisi bunkerių laukai Vakarų Kinijoje buvo uždengti blogais dangčiais, kurie neleido efektyviai paleisti raketų.
Šaltinis nenurodė, kokios rūšies raketos buvo užpildytos vandeniu, tačiau JAV vertinime teigiama, kad šios problemos greičiausiai pakenkė Kinijos prezidento modernizavimo politikai. Taip pat, tai pažeidė vidinį pasitikėjimą raketinių pajėgų pajėgumais.
Antikorupcinė kampanija
Kurį laiką buvo spėjama, kad tokios Xi Jinpingo priemonės yra susijusios su jo ilgalaike antikorupcine kampanija, kadangi ganėtinai ilgai Kinija vengė atsakyti į klausimus, kodėl buvo atleista tiek daug aukšto rango kariuomenės pareigūnų.
Iš neseniai atleistų Kinijos vadų mažiausiai trys užėmė aukščiausius postus raketinėse pajėgose, o keturi buvo atsakingi už įrangą, pranešė „Reuters“.
Nuo to laiko Liaudies išlaisvinimo armija pabrėžė, kad ir toliau budriai kovos su papirkinėjimu, ir savo naujametiniame pareiškime ne kartą paminėjo „kovą su korupcija“.