• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rokonių kaimo gyventojai negali atsidžiaugti – turi nuosavą bažnyčią, kurią nuo nulio pastatė vietos ūkininkų šeima. Maldos namai kainavo net milijoną eurų, tačiau ūkininkas brangią dovaną paskyrė bendruomenei.

Rokonių kaimo gyventojai negali atsidžiaugti – turi nuosavą bažnyčią, kurią nuo nulio pastatė vietos ūkininkų šeima. Maldos namai kainavo net milijoną eurų, tačiau ūkininkas brangią dovaną paskyrė bendruomenei.

REKLAMA

Pro Rokonių – vieną seniausių Radviliškio rajono kaimų traukiančius keliautojus pasitinka didinga, raudonų plytų mūro, bebokštė bažnyčia. Didingi maldos namai, tai  ūkininko Kazimiero Masilionio dovana kaimui. Bažnyčia turi šventorių ir varpinę. O įžengus pro duris pribloškia iki smulkmenų sudėliotas bažnytinis interjeras. Šventųjų ąžuolinės skulptūros, altorius puoštas Tryškų tautodailininko Prano Dužinsko.

„Bažnyčia pastatyta yra visiems ir visiems laikams. Kada Panevėžys kūrėsi, buvo 4 gryčios, o pastatė pirmą bažnyčią ir matot, koks dabar Panevėžys. Tai Rukoniai gal lenks Panevėžį už 500 metų“, – sako K. Masilionis.

REKLAMA
REKLAMA

Rokonių kaimo gyventojai nuosava bažnyčia be galo džiaugiasi ir su nekantrumu laukia jos šventinimo dienos – rugsėjo pabaigoje. Tada į kaimą atvažiuos pats vyskupas. Nors melstis žmonės čia užsuka ir dabar.

REKLAMA

„Tikrai buvo svajonė ir kai pasakė Kazimieras, kad pastatys bažnyčią tikrai netikėjom ir kai pamatėm pirmus pamatus, ir kai pirmą kartą įžengėm į bažnyčią, tai tikrai širdis pakylėta“, – sako bendruomenės pirmininkė Rasa Navickienė

„Mes net galvot negalvojom, kai tik pradėjo statyti iškarto galvojom, kas čia bus, o paskui pamatėm, kad bažnyčia, tai čia tiesiog stebuklas. Jau kaimui tokiam turėti tokią bažnyčią“, – sako gyventoja Danutė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes tol tikėjom, kad bus koncertų salė, kol neiškilo ant stogo kryžius, daugiau, jau sako, nebemeluosiu, jau sako, tikrai bus bažnyčia“, – sako gyventoja Diana.

Ūkininkui bažnyčios statybos užtruko aštuonerius metus. Būtų pastatus šventinęs ir anksčiau, bet tai padaryti sutrukdė karantinas. Vyras ne tik rūpinosi statybų finansavimu, bet ir pats daug ką darė: kasė pamatus, vežė ir mūrijo plytas, ieškojo meistrų altoriui, klausykloms ir suolams sumeistrauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes su žmona turėjom lėšas jau paskyrę ir drąsiai dirbam, patys darėm, patys kasėm su ekskavatorium, patys akmenis suvežėm, viską patys“, – sako K. Masilionis.

Didingi kaimo maldos namai 76-erių Kazimierui atsiėjo net milijoną eurų, bet pinigų senjoras sako negaili. Vyro sumanymams pritaria ir žmona.

„Bažnyčia kainuoja nemažai, bet ne vienai dienai bus atvažiuos poanūkiai, anūkai, sakys, va, senelio bažnyčia“, – sako K. Masilionis.

REKLAMA

„Nenusineši niekur, labai gerai visi žinom, ateinam nuogi ir išeinam nuogi. Ir uždirbam ir dalinamės“, – tvirtina Kazimiero žmona Vitalija.

Kazimieras ne tik bažnyčią kaimui pastatė, bet visame rajone garsėja kaip nuoširdus geradarys, švenčių ir įvairių projektų rėmėjas. Aktyvus senjoras kaimui paklojo asfaltą, ne vienai šeimai yra padėjęs nusipirkti karvę ar automobilį, taip pat įrengė aerodromą, pastatė pilotų namus. Laisvalaikiui dar skraido, verda miežinį alų ir groja armonika.

REKLAMA

„Jie tokie žmonės kaip sako, Dievas padeda tiems, kurie padeda kitiems. Kazimieras, kai atėjo, tai tas kaimas atgijo, jo dėka čia buvo nutiestas asfaltas, ko nesitikėjo niekas, o geras kelias yra geras gyvenimas“, – sako gyventojas Vytas.

„Vaikai aprūpinti, anūkai aprūpinti lėktuvai supirkti ką pirkti, žemė ir ta supirkta. Man maloniau duoti, negu gauti“, – teigia K. Masilionis.

Vis tik 100 vietų bažnyčia jokiam dekanatui nebus priskirta, turtą paveldės dukra su šeima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų