Padėtį apsunkina ir tai, kad virusu užkrėstas žmogus pirmosiomis dienomis ar net savaitėmis gali nejausti jokių simptomų. Kinijos sveikatos ministras Ma Xiaowei’us sekmadienį paskelbė, kad virusu 2019-nCoV užsikrėtę žmonės gali nepastebėti simptomų ir platinti užkratą net iki 2 savaičių.
Kinijos atstovai perspėjo, kad virusas gali būti perduodamas ir inkubaciniame laikotarpyje, ko nebuvo 2002-2003 metų SARS susirgimų atveju.
Tai pribloškė medikų bendruomenę, kurių teigimu, teks peržiūrėti visą kovos su koronavirusu strategiją, rašoma CNN. Ekspertų teigimu, tai reiškia, kad ligos nešiotojais ir platintojais gali būti žmonės, kuriems nepasireiškia jokie simptomai. Kova su tokiu būdu platinamu užkratu tampa itin sudėtinga.
JAV medicinos ekspertas, buvęs ilgametis Ligų kontrolės ir prevencijos centro patarėjas Williamas Schaffneris pareiškė, kad ši naujiena „keičia visas žaidimo taisykles“.
„Kai tai išgirdau, pamaniau, o ne, tai yra blogiau negu mes tikėjomės. Tai reiškia, kad infekcija yra labiau užkrečiama negu mes manėme prieš tai“, – paaiškino jis CNN.
Eksperto teigimu, ši informacija kelia klausimų dėl dabartinės JAV praktikos kovoje su viruso sulaikymu už šalies ribų. Kol kas JAV yra užfiksuoti trys patvirtinti ligos atvejai.
„Jeigu Ma yra teisus, mums teks peržiūrėti savo strategiją“, – tvirtino W. Schaffneris.
Mokslininkai: kiekvienas ligonis vidutiniškai užkrečia nuo 2 iki 3 žmonių
Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai nustatė, kad Uhano koronovirusą kiekvienas užkrėstasis perduoda dar mažiausiai 2-3 žmonėms.
Remiantis duomenimis, gautais iki sausio 18-osios ir pasinaudojus kompiuterine modeliavimo programa, mokslininkai nustatė, kad vidutiniškai vienas užkrėstasis koronavirusu užkrėtė 2,6 žmonių.
Mokslininkų teigimų, medikams teks sumažinti šį skaičių 60 proc., kad būtų pasiekta efektyvi epidemijos kontrolė. Jau vėliau Kinijos valdžia paskelbė, kad virusas tampa vis lengviau perduodamas nuo žmogaus žmogui.