Artėjant galutiniam terminui, iki kurio Europos pareigūnai turi apsispręsti, ar pritarti muzikos įrašų milžinių "Sony Music" ir BMG susiliejimui, grupė nepriklausomų sektoriaus bendrovių pareiškė, kad siūlomam susiliejimui priešinsis.
Organizacija IMPALA, atstovaujanti 2 tūkst. nepriklausomų Europos muzikos įrašų bendrovių ir tokiems atlikėjams kaip "The White Stripes" ir Karla Bruni (Carla Bruni), nurodė, kad šią savaitę Europos Sąjungai pateiks savo prieštaravimus, kuriais sieks susiliejimą blokuoti.
"Mūsų svarbiausias argumentas yra prieiga, - sakė IMPALA generalinis sekretorius Filipas Kernas (Philippe Kern). - Norime išvengti padėties, kuriai esant susiliejusi įmonė užkirstų kelią mažesnių nepriklausomų bendrovių ir atlikėjų prieigai prie transliuotojų bei mažmenininkų".
Sektoriaus konferencijos "Midem Music", kuri vyksta Prancūzijos Rivjeros kurorte Kanuose, užkulisiuose F. Kernas sakė, jog sandorio priešininkai turi savo prieštaravimus ES pateikti iki trečiadienio. IMPALA generalinis sekretorius pridūrė, kad ES turėtų iki vasario 12 dienos paskelbti, ar susiliejimui pritaria, ar jį reikia įvertinti išsamiau.
Sandoriui priešinasi ne tik nepriklausomos bendrovės. Kasmet vykstančios "Midem Music" dalyviai sakė, jog dėl panašių priežasčių susiliejimui nepritaria ir "Sony" bei BMG, kurią valdo "Bertelsmann", konkurentės, tarp jų EMI ir "Universal Music". Nė vienos iš pastarųjų atstovai šių teiginių pirmadienį nekomentavo.
Susiliejus "Sony" ir BMG, susikurtų didžiausia pasaulyje muzikos įrašų bendrovė, kuri užimtų ketvirtadalį 30 mlrd. JAV dolerių vertinamos pasaulinės rinkos. Susiliejimui dar turi pritarti JAV ir ES rinkos reguliavimo tarnybos.
Sandorio priešininkai baiminasi, kad "Sony-BMG" atlikėjai, tarp jų Bijons Nauls (Beyonce Knowles) ir Džastinas Timberleikas (Justin Timberlake), susilauks daug daugiau žiniasklaidos dėmesio, ypač todėl, kad "Bertelsmann" valdo akcijų televizijoje RTL ir radijo stotyse. "Bertelsmann" priklauso 90 proc. "RTL Group" akcijų.
Pastarosiomis savaitėmis šie nuogąstavimai dar labiau sustiprėjo, nes neblėsta RTL talentų laidos "Pop Idol" populiarumas. BMG pasirašė sutartis su daugeliu laidos konkurso laimėtojų.
2001 metais IMPALA smarkiai įtakojo ES sprendimą, kuriuo buvo nepritarta EMI ir "Warner Music" susiliejimui. Organizacija turėtų ir vėl aiškinti, kad penkių didžiųjų rinkos dalyvių jungimasis gali išstumti nepriklausomas bendroves ir užkirsti kelią talentingiems, karjeros siekiantiems atlikėjams.
Vis dėlto sektoriaus stebėtojai mano, jog dabar siūlomą susiliejimą Briuselis vertins palankiau, nes įrašų bendroves kamuoja piratavimo problema, mažinanti kompaktinių diskų pardavimus. Pasak sektoriaus bendroves jungiančios organizacijos IFPI vadovo Džėjaus Bermano (Jay Berman), 2005 metais muzikos įrašų pardavimai gali išaugti 3-5 proc.
Reuters-ELTA