Piketuotojos, tarp kurių - ir vaikų gynimo organizacijų vadovės, reikalauja, kad pagal modernių vakarietiškų valstybių pavyzdį Seimas uždraustų bet kokį smurtinį tėvų elgesį prieš vaikus, taip pat ir fizines bausmes.
„Jei vaikas sunkiai auklėjamas, o įstatymu bus pasakyta, kad negalima mušti, žmogus perjungs savo mąstymą. Jei žinai, kad negalima vogti, žudyti, sužinok apie trečią negalima – negalima mušti vaiko, nes jis irgi žmogus“, - tvirtina žurnalistė Daiva Tamošiūnaitė-Budrė.
Kitame Nepriklausomybės aikštės kampe įsitaisę kiti piketuotojai ragina įsiklausyti ir į tėvų nuomonę, kurie neišsižada griežtesnio auklėjimo. Šie gąsdina, kad įteisinus vaikų neliečiamybės pataisas, tėvai nebesusitvarkys su neklusniomis atžalomis.
Dalis parlamentarų vaiko teisių apsaugos įstatymu ragina uždrausti prieš vaiką visų formų smurtą – fizinį, seksualinį ir emocinį, taip pat ir fizines bausmes. Smurtu būtų laikoma ir vaiko nepriežiūra, tai yra, kai tėvai nesugeba nuolat patenkinti pagrindinių vaiko fizinių, emocinių ir socialinių poreikių, kas keltų grėsmę ne tik vaiko sveikatai, bet ir orumui. Aktyviausia pataisų gynėja Dovilė Šakalienė tvirtina, kad daugumos tėvų Lietuvoje kitaip neperauklėsi, kaip tik uždraudus mušti ir kitaip smurtauti prieš vaikus.
„Vaikai paliekami prie -14 laipsnių nešildomoje troboje ir patys bandydami užkurti krosnį sudega ir žūsta. Žinant šeimą, reikia su ja pasikalbėti. Tai nepriežiūra, negalite palikti savo vaikų vienų troboje sudegti. Dažnai žmonės nežino“, - sako Seimo narė Dovilė Šakalienė.
Tačiau kiti parlamentarai gąsdina, kad įvedus tėvų smurto draudimus, užuot labiau pasistengę padėti, socialiniai darbuotojai ims masiškai atiminėti vaikus iš sunkiai susitvarkančių šeimų.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.