Kiekvienas NBA žaidėjas didžiuojasi, kai jam pavyksta pasiekti kokį nors rekordą ir taip įsirašyti į lygos istoriją. Tai tikriausiai pasakytina net ir apie tuos rekordininkus, kurių rezultatas nėra geras (daugiausiai pražangų ar klaidų).
Vis dėlto daugelis rekordų neišlieka rekordų knygoje labai ilgam laikui, nes atsiranda žaidėjas ar komanda, kuri jį pagerina. Pateikiame jums keliolika rekordų, kuriuos „pamušti“ ateities žaidėjams/komandoms bus ypač sunku.
Wilto Chamberlaino rungtynių serija.
Legendinis vidurio puolėjas net 65-erias rungtynėse iš eilės pelnė 30 ar daugiau taškų.
„Geležinis žmogus“.
A.C. Greenas žaidė 1133-erias rungtynėse iš eilės. Šį rezultatą krepšininkas pasiekė 2000 metais, o po to be jokios rimtos priežasties buvo atleistas iš „Lakers“ komandos.
100 taškų rungtynės.
W. Chamberlaino 100 taškų yra daugiausiai, kiek kam nors pavyko pelnyti per vieną mačą. Jis yra vienintelis žaidėjas, surinkęs triženklį taškų skaičių. Tose rungtynėse „centras“ taip pat sugriebė 25 atšokusius kamuolius ir pataikė 36 iš 63 metimų.
11 čempionų žiedų.
Billas Russellas iškovojo 11 NBA čempionų titulų: 10 kaip žaidėjas ir vieną kaip žaidėjas-treneris. Net vienuolika kartų jis išgyveno krepšinio svajonę.
Devynių pergalių sezonas.
1972/73 metų Filadelfijos „76ers“ sezoną baigė laimėdami tik 12 procentų rungtynių. Tai reiškia, kad jie iškovojo 9 pergales ir patyrė 73 pralaimėjimus. Tiesa, Naujojo Džersio „Nets“ šiais metais gali šį rekordą „pagerinti“.
33 pergalių iš eilės serija.
Los Andželo „Lakers“ 1971/72 metais laimėjo 33-ejas rungtynes iš eilės, nepralaimėdami nuo lapkričio 5 iki sausio 7 dienos. Sezoną tuometinė „Lakers“ baigė iškovodami 69 pergales.
Prasčiausia atkrintamųjų varžybų komanda.
1953/54 metų Baltimorės „Bullets“ komanda reguliarųjį sezoną baigė su 16 pergalių ir 54 pralaimėjimais, tačiau vis tiek pateko į atkrintamąsias varžybas. Šiais laikais su tokiu rezultatu ekipa gali tikėtis tik vieno dalyko – pirmojo šaukimo naujokų biržoje.
40/40.
W. Chamberlainas dvejose rungtynėse surinko bent po 40 taškų ir atkovojo bent 40 kamuolių. Konkrečiau – 78 taškai ir 43 atkovoti kamuoliai bei 58 taškai ir 42 atšokę kamuoliai dviejuose mačuose.
Minutės per rungtynes.
48,5 minutės per kiekvienas rungtynes (sezono vidurkis) veikiausiai taip ir liks nepagerintas vieno žaidėjo rekordas. Spėkite, kas tai padarė? Taip, tai didysis Wiltas Chamberlainas.
„Bėk ir mesk“.
Fynikso „Suns"“pelnė 107 taškus... per pirmąją rungtynių pusę. Tai buvo padaryta ne pirmaisiais NBA gyvavimo metais, o paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Šiais laikais dauguma komandų sunkiai įstengia tiek surinkti per visas rungtynes.
Mano kaltė...
Darrylas Dawkinsas 1983/84 metų sezone prasižengė net 386 kartus. Tai reiškia, kad „Nets“ krepšininkas taisykles vidutiniškai pažeisdavo po 5 kartus per susitikimą. Kas buvo šiam vyrukui?
50 taškų rungtynių serija.
W. Chamberlainas septyneriose rungtynėse iš eilės pelnė 50 ir daugiau taškų. Serija prasidėjo gruodžio 16 ir baigėsi to paties mėnesio 29 dieną, 1961 metais.
Rezultatyvūs perdavimai.
Dabartinis Milvokio „Bucks“ komandos vyriausiasis treneris Scottas Skilesas 1990-ųjų metų gruodžio 30 dieną atliko 30 rezultatyvių perdavimų. Arčiausiai šio rekordo buvo priartėjęs Johnas Stocktonas, per vieną mačą atlikęs 28 rezultatyvius perdavimus.
Daugiau nei sezonas.
Waltas Bellamy 1968/69 metų sezone sužaidė 88 reguliariojo sezono rungtynes. Paklausite kaip? W. Bellamy žaidė „Warriors“ komandoje, kai sezono viduryje buvo išmainytas į Niujorko „Knicks“ klubą. Niujorko komanda tuo metu buvo sužaidusi šešiomis rungtynėmis mažiau nei „Warriors“, taigi krepšininkas turėjo „pavargti“.
Tai per rungtynes mano teritorija.
Markas Eatonas 1984/85 metų sezone per susitikimą vidutiniškai blokavo 5,56 varžovų metimo. Per karjerą „centras“ atlikdavo 3,5 bloko oponentams.
Tai per rungtynes mano teritorija (antra dalis).
Elamore'as Smithas blokavo 17 metimų per vienas 1973 metų rungtynes. Shaquille'as O'Nealas prie šio rezultato priartėjo blokuodamas 15 metimų.
Per žingsnį nuo tobulybės.
Praėjusiame sezone Jose Calderonas pataikė 98,1 procento baudų metimų. Ispanas prametė tik 3 baudų metimus per visą reguliarųjį sezoną.
370 taškų „šou“.
1983 metų gruodį Detroito „Pistons“ ir Denverio „Nuggets“ mačas baigėsi rezultatu 186:184. Nors nugalėtojui išsiaiškinti prireikė net trijų pratęsimų, šios rungtynės į istoriją įėjo kaip rezultatyviausias visų laikų NBA mačas.
Taigi kuris iš šių rekordų, jūsų manymu, kris greičiausiai?