Kvapnūs muiliai, dušo želė, drėgnos servetėlės, sintetinis apatinis trikotažas ir intymus gyvenimas dažnai keičiant partnerius gali sukelti bakterinę vaginozę. Ši liga kamuoja 1 iš 3 moterų – su ja susiduria 50 proc. visų Lietuvos moterų, tačiau apie tai joms kalbėti nelengva.
„Yra tokių situacijų, kai turi bandyti atverti tą moterį, kad sulauktum tų tikrųjų skundų, dėl ko ji atėjo. Bakterinė vaginozė yra viena dažniausių moteriškų ligų, pasireiškianti diskomfortu makštyje, kai sumažėja gerųjų bakterijų, sutrinka pusiausvyra ir padaugėja blogųjų bakterijų.
Ši liga turi atskirus simptomus – gelsvos, pilkšvos išskyros, nemalonaus kvapo išskyros, liaudiškai, senuosiuose vadovėliuose rašoma, žuvies kvapo išskyros, skausmingi lytiniai santykiai, perštėjimas, niežėjimas makštyje, skausmingas šlapinimasis“, – aiškino akušerė-ginekologė Renata Valiūnienė.
Bakterine vaginoze dažniau serga moterys tik pradėjusios lytinį gyvenimą ir gali sirgti iki gyvenimo pabaigos.
„Jeigu jaunos mergaitės vartoja antibiotikus, pavyzdžiui, dėl anginos, pneumonijos ar kitų priežasčių, tai bakterinė vaginozė gali išsivystyti dėl didelio antibiotikų kiekio. Bakterinės vaginozės priežastys gali būti įvairios, tačiau pagrindinės – partnerių kaita ir aktyvus lytinis gyvenimas.
Taip pat gali būti sutrikusi hormonų pusiausvyra, stresas, pakliuvusios infekcijos, netinkama arba reta higiena, netinkamos, dirginančios prausimosi priemonės. <...> Higiena turi būti mažiausiai du kartus per dieną, ryte ir vakare, ir t.t.“, – teigė ginekologė.
Daugiau patarimų galite išgirsti vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“.