• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas tikisi, kad planuojama sudaryti Seimo komisija, nagrinėsianti kai kurių galimai įtariamų korupcija parlamentarų neliečiamybės atėmimo klausimą, operatyviai pateiks savo išvadas. Jo nuomone, šioje komisijoje turėtų dirbti apie 12 parlamentarų, atstovaujančių visoms Seimo frakcijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip Eltai sakė A. Salamakinas, ketvirtadienį Generalinės prokuratūros atstovas turėtų Seime įvardyti parlamentarų pavardes, kuriems pateikiami kaltinimai. "Po to Seimas turi sudaryti komisiją, kuri parengs savo išvadas. Vėliau Seimas apsispręs - leisti ar neleisti patraukti tuos galimai įtariamus korupcija Seimo narius baudžiamojon atsakomybėn", - teigė A. Salamakinas.

REKLAMA

"Manau, kad komisija turėtų priimti sprendimą bendru sutarimu. Turi būti arba absoliučiai įrodyta, kad Seimo nariai kalti, arba tie, kurie neįrodys, turės prisiimti atsakomybę, nes taip nesielgiama, pirmiausiai paskelbiant, apkaltinant, o tik po to bandant įrodyti, kad jie iš tiesų kalti", - sakė Eltai A. Salamakinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko, jeigu nebus slaptos medžiagos, tuomet Seimo komisija turėtų dirbti atvirai. "Tačiau jeigu bus pateikta slapta informacija ir Generalinė prokuratūra ir STT reikalaus neviešinti tų dalykų, tuomet komisija turės dirbti uždarai", - pažymėjo A. Salamakinas. Visi komisijos nariai, anot jo, turi turėti leidimus dirbti su slapta informacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Salamakinas mano, kad Seimo sudaryta komisija turės posėdžiauti kasdien, kad operatyviai suspėtų parengti savo išvadas. "Galvoju, kad savaitės turėtų užtekti, nes reikia dirbti greitai ir teisingai", - sakė jis. Kaip primena ELTA, Seimo pavasario sesija yra pratęsta iki liepos 20 dienos.

REKLAMA

Per kiek laiko komisija parengs nutarimo projektą, priklausys, pasak jo, ir nuo to, ar tie kaltinimai yra pagrįsti, ar iš tiesų yra aiškūs įrodymai, kad Seimo nariai padarė nusikaltimą. "Tai, kad buvo kalbama apie 5 įtariamus Seimo narius, o liko tik 3, - asmeniškai man sukėlė tam tikrų abejonių. Tie 2 parlamentarai buvo minimi, apie juos buvo kalbama, ir jie yra apšmeižti. Įdomu, kaip tai paaiškins STT ir prokuratūra, ar pasakys, kad suklydo? Kaip tie Seimo nariai dalyvaus rinkimuose, ką jie paaiškins rinkėjams?", - svarstė A. Salamakinas.

REKLAMA

Pagal Seimo statutą, Seimo nario asmuo yra neliečiamas. Be Parlamento sutikimo jis negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą.

Generalinė prokuratūra prašymą leisti kelis parlamentarus patraukti baudžiamojon atsakomybėn laikinajam Seimo Pirmininkui Česlovui Juršėnui ketina perduoti trečiadienį 16 valandą. Apie tai Eltą informavo generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, prašyme bus paminėtos pavardės parlamentarų, kuriuos prašoma leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, ir aprašytos jų nusikalstamos veikos. Tačiau pareigūnas iki šiol neatskleidžia ne tik teisėsaugai užkliuvusių Seimo narių pavardžių, bet ir kiek jų bus nurodyta Generalinės prokuratūros prašyme.

Galimai įtariamų ėmus kyšius Seimo narių pavardės pirmą kartą bus oficialiai paskelbtos tik tada, kai prašymas bus pristatomas Parlamento posėdyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų