• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis. Tačiau kiekvienų mokslo metų pradžioje tenka sudarinėti sąrašus vaikų, kurie mokyklos nelanko.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvių liaudies patarlė sako, kad viščiukai skaičiuojami rudenį. Rudenį skaičiuojami ir šalies bendrojo lavinimo mokyklų nelankantys vaikai. Kai kuriais duomenimis, praėjusiais mokslo metais Lietuvoje į mokyklą nėjo 14–20 tūkstančių moksleivių nuo 7 iki 16 metų. Kitais duomenimis, tokių vaikų buvo 6 tūkstančiai.

REKLAMA

Kaip bebūtų, skaičiai stulbinantys. Prieš rugsėjo 1-ąją buvo skelbta, kad šiemet į mokyklas ateis apie 400 tūkstančių moksleivių, o tai maždaug 20 tūkstančių mažiau nei pernai.

Šių metų rugsėjo 1-ąją į Panevėžio mokyklas turėjo ateiti 13 tūkstančių mokinių, iš jų pirmą kartą mokyklos duris praverti 907 pirmokėliai.

REKLAMA
REKLAMA

Priežastis sužinos dar vėliau

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji ugdymo įstaigų specialistė Audronė Bagdanskienė „Panevėžio balsui“ aiškino, kad dar negali pasakyti, kiek moksleivių nuo 7 iki 16 metų nelanko bendrojo lavinimo mokyklų. Anot skyriaus specialistės, tikslus jų skaičius paaiškės vėliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Spalio vidury gausime informacinius duomenis apie nelankančiuosius mokyklos, – sakė A. Bagdanskienė, – tačiau ir tuomet negalėsime dar pasakyti, kodėl vaikai nesimoko. Tikslios priežastys paaiškės iki kitų metų vasario pradžios. Tuomet bus apdorota iš mokyklų gauta informacija apie švietimo įstaigos nelankymo priežastis, vėliau jos bus pateiktos Švietimo ir mokslo ministerijai.“

REKLAMA

Dirba bendrai

Pirmadienį kalbinta Švietimo skyriaus specialistė A. Bagdanskienė galėjo įvardyti tik kiek vaikų mokyklos nelankė 2010–2011 mokslo metais. „Praėjusiais mokslo metais Panevėžyje į mokyklą nėjo 403 septynių–šešiolikos metų moksleiviai – iš jų net 365 vaikai kartu su tėvais išvykę gyventi į užsienį, – sakė ji. – 29 moksleiviai nerasti, todėl neaišku, kodėl nelankė mokyklos, o devynių moksleivių nelankymo priežastys kitos.“

REKLAMA

„Galima konstatuoti, kad nelankančiųjų mokyklos daugėja, todėl priežastis išsiaiškinti būtina“, – pridūrė specialistė. Jos teigimu būna, kad apsilankius deklaruotoje gyvenamojoje vietoje nerandama nei tėvų, nei vaikų, ir tik pakalbėjus su kaimynais paaiškėja, jog šeima išvykusi į užsienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, kas padeda skaičiuoti neinančiuosius į mokyklą, A. Bagdanskienė vardijo: „Duomenis apie nesimokančius vaikus renka Švietimo skyrius, į pagalbą pasitelkęs Vaiko teisių apsaugos skyrių, bendrojo lavinimo mokyklas, Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus specialistus ir Socialinių paslaugų centro socialinius darbuotojus. Dirbame kartu jau ne vienus metus.“

REKLAMA

Dokumentas padės suskaičiuoti

Švietimo skyriaus specialistės A. Bagdanskienės klausėme, kodėl miesto Taryba šį ketvirtadienį tvirtins Savivaldybės teritorijoje gyvenančių ir nesimokančių mokyklinio amžiaus vaikų apskaitos tvarkos aprašą, jeigu taip darniai dirba visos išvardytos institucijos?

REKLAMA

„Šis aprašas padės reglamentuoti nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių apskaitos organizavimą, jų mokymosi pagal privalomojo švietimo programas kontrolę. Tai bus tarsi vidaus taisyklės, kurias patvirtinus bus lengviau dirbti. Vaikai, kurie mokosi miesto bendrojo lavinimo mokyklose, bus įrašomi į apskaitą Mokinių registre, o pagal jį bus geriau tvarkyti nesimokančių vaikų ir mokyklos nelankančių mokinių informacinės sistemos duomenų bazę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manau, kad patvirtintas dokumentas palengvins darbą. Bus lengviau nustatyti vaiko nesimokymo priežastis. Be to, jas išsiaiškinus, bus galima taikyti civilines, administracines ar baudžiamąsias poveikio priemones nesimokantiems vaikams, mokyklos nelankantiems mokiniams ir jų tėvams. Taip bus siekiama užtikrinti vaikų iki 16 metų privalomą mokymąsi pagal švietimo programas bei padės sugrąžinti šiuos mokinius į mokyklą“, – paaiškino A. Bagdanskienė, kodėl reikia dokumento.

Raimonda MIKUČIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų