Rytą į Šiaulių sporto gimnaziją skuba gausios ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Gimnazijos darbuotojai pastebėjo iš vieno kabineto antrame pastato aukšte virstančius tirštus dūmus ir nedelsiant iškvietė pagalbą.
Mokiniai ir personalas skubiai paliko pastatą. Tačiau viena moksleivių klasė liko įkalinta uždūmintoje patalpoje. Pagalbos besišaukiančius mokinius atvykę ugniagesiai pro langą iškėlė bokšteliu. Moksleiviai nenukentėjo, tačiau pagalbos prireikė gaisro kaltininkui – neatsargiam elektrikui, kabinete sukėlusiam trumpąjį jungimą, nuo kurio ir užsiliepsnojo patalpa. Sąmonės netekęs elektrikas skubiai perduotas medikų globon.
Laimė, šis gaisras – tik inscenizacija. Toks buvo ugniagesių gelbėtojų pratybų scenarijus.
Tokias pratybas ugniagesiai rengia kasmet. Ir ne be reikalo – vien per pirmuosius šių metų mėnesius visoje šalyje jau kilo beveik 3000 gaisrų, kuriuose žuvo daugiau kaip 40 žmonių. Ugniagesiai sako, kad realaus pavojaus atveju žmonių elgesys gali būti nenuspėjamas – vieni sustingsta it stabo ištikti ir nebegali pajudėti iš vietos, kiti puolė į paniką ir nebesuvokdami ką daro metasi tiesiai į liepsnas.
Na o kai gyvybė kybo ant plauko, nebelaikas analizuoti ką daryti ir kaip elgtis gaisro metu. Todėl tokios pratybos puiki proga ir ugniagesiams savo įgūdžius patobulinti, ir moksleiviams pasiruošti galimai ekstremaliai situacijai.
Šios pratybos praėjo sėkmingai, nei išsigandusių, nei pasimetusių tariamo gaisro metu nebuvo. Įvairios pratybos mokykloje rengiamos jau nebepirmą kartą, tad visi žinojo kaip elgtis ekstremalioje situacijoje. Tačiau moksleiviai pripažįsta – nėra tikri, ar realaus pavojaus atveju pavyktų išlaikyti tokius šaltus nervus.
Lietuvoje vidutiniškai per metus kyla net apie 12 tūkstančių gaisrų. Praėjusiais metais liepsnos pasiglemžė daugiau kaip 100 žmonių gyvybes. Daugiausiai gaisrų pagal statistiką kyla dėl neatsargaus rūkymo ir neatsakingo elgesio su ugnimi.
Plačiau apie tai TV3 reportaže