Dabar netgi tie, kurie yra kuriems tolimos ŽIV infekuotųjų ir sergančiųjų AIDS problemos, visiškai negirdėjusių apie Daraprim (pirimetaminą), nori-nenori sužinos apie šį vaistą ir jo naująjį gamintoją. Taigi, vaistas vartojamas toksoplazmozei gydyti – parazitinis susirgimas, kurį dažnai lydi susilpnėjęs imunitetas, – tai yra, ši liga dažnai pasitaiko pas ŽIV infekuotuosius ir sergančius AIDS asmenis. Šiems pacientams dažniausiai yra skiriamas ilgalaikis gydymas Darapim vaistais. JAV infekcinių ligų bendruomenės gydytojai paskaičiavo, kad naujomis kainomis gydymo kursas kainuos 634 tūkst. dolerių. Gydymo šiuo vaistu JAV nepadengia medicinos draudimas.
Savo laiške „Turing Pharmaceutical“ minėti specialistai naująją kainodarą pavadino „neturinčia pateisinimų“. Tačiau, paties M. Shkreli manymu, logikos tame yra: nuo 1953-ųjų gaminamam Daraprim vaistui yra būtinas ilgalaikių tyrimų reikalaujantis atnaujinimas, o tam, aišku, reikalingos investicijos. Verslininkas pažymėjo, kad preparatas bet kokiu atveju buvo gėdingai pigus, ir pažymėjo, kad iš tiesų kainą pakėlė keturiais tūkstančiais procentų, o ne tais 5500, kaip rašo žiniasklaida.
„Mums reikalinga kaina, kuri leistų bendrovei gauti pelno gaminant vaistą“, – aiškino M. Shkreli. Kai tik „Daraprim“ vaisto naujiena atsidūrė pirmosiose naujienų portalų eilutėse, „Twitter“ vartotojai užsipuolė „Turing“ vadovo paskyrą. Vartotojai atkreipė dėmesį į nuolatinį „gražaus gyvenimo“ publikavimą ir darbą Wall Street praeityje.
Vartotojai itin neigiamai atsiliepė šia tema. Jie buvo įsitikinę tuo, kad „Turing“ rengiasi „uždarbiauti iš mirties“. Žmonės domisi, kaip M. Shkreli miega naktimis, manydami, kad jis žino, kiek žmonių kentės likę be gyvybiškai svarbaus preparato.
Kai pagrindinis „FierceBiotech“ redaktorius Johnas Carrollas paprašė M. Shkreli populiariai paaiškinti kodėl vaisto kaina pakilo tūkstančiai procentų, Martinas atsakė, kad tai „nuostabus verslo žingsnis tiek bendrovei, tiek ir jos akcininkams“, ir kad jis nesitiko to, kad kas nors panašus į J. Carrollą gali suprasti visą reikalo esmę. O į diskusijos pabaigą verslininkas žurnalistą išvadino kvailiu.
Potenciali kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton savo „Twitter“ parašė, kad „tokie kainų šuoliai specifiniams vaistams yra piktinantys“, ir pridūrė: „Aš sudarysiu veiksmų planą, kuris leistų kontroliuoti šią problemą“.
Po šio pareiškimo „Turing“ akcijų vertė Niujorko biržoje nukrito penkiais procentais.
Vietoje konstruktyvaus dialogo su savo lankytojais verslininkas paviešino nuorodą į atlikėjo Eminem dainą „The Way I Am“ („Toks, koks esu“) kurios tekste yra ir tokie žodžiai:
Skambink savo teisininkui, paduok mane į teismą,
Teismo salėje aš šypsosiuosi ir nupirksiu tau naujų drabužių.
Aš nenoriu būti šykštus,
Tačiau toks jau aš esu.
Populiarumo tai jam, aišku, nepridėjo.
A. Shkreli vėliau davė interviu CNBC, kuriame paaiškino, kad Draprim vaistas yra pasenęs ir turi pašalinių poveikių, kuriuos „Turing“ farmacininkai tikisi pašalinti. Po šio pasisakymo per televiziją, daugelis interneto vartotojų pakeitė savo požiūrį ir tai išreiškė „Twitter“.
Interviu jis pažadėjo svarstyti kainos sumažinimo klausimą, tiesa, nepasakė kiek, praneša CNBC.
„Taip, tai yra atsakas – buvo padaryta klaidų padedant žmonėms suprasti, kodėl mes pasirinkome tokį sprendimą, manau, kad dabar yra prasmės sumažinti kainą, atsakant į visą tą pyktį, kurį jaučia žmonės“, – kalbėdamas apie galimą kainos mažinimą, pasakojo M. Shkreli.
Didžioji dauguma anglakalbių žiniasklaidos priemonių priėjo bendros išvados, kad A. Shkreli tapo nekenčiamiausiu JAV žmogumi. Tikimasi, kad šis įvykis padės visuomenei iškelti klausimą dėl jautrios farmacijos verslo etikos problemos.