Gyvūnų prižiūrėtoja sudaužo jau antrą kiaušinį ir juo įtrina mėsos gabalą – jis skirtas žvėrių karaliui. Taip labiau pagardinti mėsingi kaulai ruošiami liūto velykiniam stalui
Kiaušinis išties neatsiejama ne tik žmogaus, bet ir daugelio gyvūnų maisto raciono dalis. Laisvėje ypač katinių šeimos atstovai netgi drasko paukščių lizdus, kad nugvelbtų perimus kiaušinius. O čia Lietuvos zoologijos sode visiems plėšrūnams – liūtams, tigrams, vilkams ar koačiams per dieną išdalijama apie šešiasdešimt kiaušinių.
„Kiaušinyje yra daug mikroelementų tai yra ir A ir E, ir B, B2 B12, ir folio rūgštis, tai yra maistingas produktas", – sakė Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.
Daugiausia plėšrūnams jie patiekiami žali, įtrinami į mėsos gabalą arba sumaišomi su malta mėsa, o štai kitiems keičiama – vieną dieną virtas, kitą – žalias
Korsakams kiaušiniai visai kaip žmonėms ir maistas, ir pramoga – gal išsitrauks paridenti kitą dieną.
Daugiausia patiekiami vištų kiaušiniai. Štai pajutęs mėgstamą užkandį terariume plačiai žiojasi ir varanas. Zoologijos sode auginami varanai itin mėgsta kiaušinius, galėtų kirsti be sustojimo, todėl tenka riboti. Tad Velykos jiems tikrai ypatinga šventė – visada gauna šių skanėstų.
Vėžliukams ar driežams virti kiaušiniai smulkinami ir išdalijami po gabalėlį, kitiems ropliams kaip delikatesas patiekiami putpelių ar mažesniųjų zoologijos sodo sparnuočių negyvybingi kiaušiniai.
Sodo skraidūnams taip pat visada padėta kiaušinių, fazanai, povai, patarškos, papūgos ir kiti atogrąžų, vištiniai ar žvirbliniai paukščiai gauna su visu lukštu sutarkuotų ar perpus perpjautų kiaušinių.