Nors daugelis iš pradžių net neįtartų, Aldona yra lietuvė. Visą savo gyvenimą ji praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose, o šiuo metu gyvena Solt Leik Sityje, Jutoje. Nepaisant to, kad moteris niekada nėra buvusi Lietuvoje, ji puikiai kalba lietuviškai ir supranta kalbą.
Muzika supo nuo pat jaunystės
Moteris pasakoja, kad nuo mažų dienų mėgdavo dainuoti, o jau būdama 2 metukų keliaudavo su močiute traukiniu ir jame dainuodavo kitiems keleiviams.
„Visada mėgau dainuoti žmonių akivaizdoje, tačiau mokykloje dainavimas manęs visai nedomino – ketinau tapti komercinės reklamos dailininke.
Kartą kažkas paliko gitarą mano namuose, o kadangi mokėjau ja groti ir lengvai girdžiu harmonijas, pradėjau groti vis dažniau.
Nors tapau komercinės reklamos dailininke, kai gimė mano vaikai – turiu du – tapo labai sunku rasti laiko piešimui“, – atskleidžia Aldona.
Pasak jos, techninius piešimo darbus buvo sunku suderinti su mažais vaikais, kurie nuolat trankydavosi į stalą arba priartėdavo prie jos, trukdydami dirbti. Galiausiai ji paklausė vyro, ar galėtų nebetęsti šios veiklos, nes nebenorėjo tuo užsiimti. Jis sutiko, kad taip bus geriau.
„Tada kažkaip atsirado muzikinės galimybės – kažkas paprašė manęs padainuoti dainą, kurią jie įrašinėjo kaip demo versiją. Jie pakvietė mane į studiją jiems padėti ir tai buvo mano pirmoji patirtis su studija. Tuo metu man jau buvo trisdešimt“, – prisimena moteris.
Pakerėta studijos atmosferos, įspūdingo garso ir smagios patirties, Aldona sulaukė dirbančių žmonių paskatinimo – jie jai sakė, kad turėtų rašyti savo muziką. Tačiau ji nustebo, nes niekada anksčiau nebuvo rašiusi nei muzikos, nei dainų.
„Staiga pradėjau rašyti apie savo kovas – kaip vaikai mane varo iš proto ir kitus dalykus, kuriuos išgyvenau. Taigi, ta galimybė studijoje virto demo įrašu. Vienas žmogus išgirdo mano demo versiją ir netikėtai tai tapo tikru albumu, kuris buvo grojamas vietinėje radijo stotyje.
Vėliau aš rašiau savo dainas. Man tai patiko, tačiau niekur toliau nepasisekė. Man net sakė, kad pradėti šį verslą jau per vėlu“, – detales aiškina pašnekovė.
Išpopuliarėjo „TikTok“ platformoje
Vėliau Aldona išsiskyrė su savo vyru – tai įvyko prieš 25 metus. Tačiau ji nenustojo kurti dainų, rašė jas bažnyčiai ir mergaičių stovykloms. Bėgant laikui, pasaulį užklupo koronaviruso pandemija, kai daugelis žmonių buvo priversti likti namuose, prikaustyti prie savo telefonų.
Būtent tuo metu ypatingai išpopuliarėjo „TikTok“ – platforma, kurioje daugelis pradėjo dalintis įvairiais vaizdo įrašais. Kaip pažymi moteris, ši platforma jai pasirodė labai smagi ir joje viskas patiko. Tačiau kurį laiką ji svarstė, ar išdrįs ten pasirodyti.
„Turiu „Facebook“ ir kitus socialinius tinklus, tačiau jiems niekada neskyriau daug dėmesio. Tada mane aplankė stipri mintis – galiu suteikti džiaugsmo kitiems.
Kartą dainavau dainą su viena mergina, ir kai ji pasakė, kad tai gražu, jaučiausi tokia laiminga. Tada supratau, kad galiu tai daryti – žmonės dainuoja su manimi, o aš juos palaikau ir pagiriu“, – priduria ji.
@algiepowers TĖVIŠKĖLE 🔸 VASARIO 16, 1918 🔸 Lithuania’s Independence Day, Lietuvos Nepriklausomybės Akta. My parents escaped Lithuania towards the end of WWII. My dad and his brothers and sister would always sing this song (written by Bronius Budriunas) when they got together during their reunions, harmonizing about their love & longing for their homeland. Tėviškele means homeland. And congratulations to @giruckas on his wonderful performance and arrangement of this song at his Utena Art School’s “Volunge Šauk Ąžuole” festival in Lithuania. I got to watch during a WhatsApp video call! Dovydas, I hope you got a good grade on this assignment. #lithuania #lietuva #independenceday #music #broniusbudriunas #utena #artschool #teviskele ♬ original sound - Algie Powers
Aldonos teigimu, jos planas buvo, kad jaunimas ir mažesni vaikai galėtų dainuoti įvairias melodijas, todėl ji sukūrė harmoniją ir jaunimas pradėjo dainuoti kartu su ja. Taip ir prasidėjo jos kelias.
Vis tik, ji pradžioje stengėsi perskaityti visus komentarus ir bendrauti su auditorija po savo vaizdo įrašais, tačiau dabar ji juokiasi, kad komentarų tiek daug, jog nebegali atsakyti į visus.
„Anketa išpopuliarėjo, kai padariau vieną „TikTok“ įrašą su daina, kur buvo 10 tūkst. peržiūrų. Aš negalėjau patikėti, bet tai tiesiog pamažu augo. Lėta penkerių metų pažanga“, – pasakoja ji.
Billie Eilish ir Taylor Swift dėmesys
Paklausta apie tai, kaip jai kilo idėja uždainuoti „TikTok“ platformoje lietuviškai, Aldona atskleidžia, kad pačioje pradžioje norėjo visiems parodyti, kad yra lietuvė, tačiau žinojo tik tas dainas, su kuriomis užaugo.
„Tėviškėlė“ – labai graži daina, aš ją dainuodavau vaikystėje, tad nusprendžiau ją sudainuoti, užsidėjau tautinius rūbus, kad parodyčiau, jog esu lietuvė. Buvo smagu. Vėliau perdainavau lietuvių atlikėjos Gabrielės Vilkickytės dainas“, – pažymi moteris.
Moters balsu susižavėjo net ir pasaulinio lygio žvaigždės. Aldona sako, kad atlikėjos Billie Eilish ir Taylor Swift atkreipė į ją dėmesį.
„Billie Eilish tai padarė du kartus. Kai dainavau dainą „I‘m getting older“, staiga ji pakomentavo, buvau pakerėta. Ji komentaruose pridėjo širdelių. Ji tai padarė dar kartą ir pasidalijo mano vaizdo įrašu“, – šypsenos neslepia pašnekovė ir priduria, kad turi prasmingiausių komentarų žurnalą.
Be to, ji taip pat pasakoja, kad žinoma atlikėja Taylor Swift taip pat buvo pakomentavusi po jos vienu vaizdo įrašu, tačiau po kurio laiko komentarą ištrynė, tačiau Aldona iki šiol turi komentaro ekrano nuotrauką.
Nori atvykti į Lietuvą
Moteris atvirauja, kad nors Lietuvoje ji nėra nė karto buvusi, norėtų čia atvykti. Ji pasakoja, kad jos tėvai pabėgo iš Lietuvos Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, kai vokiečiai pasitraukė iš šalies.
Vėliau Aldona su šeima pasiekė Vokietiją, kur, kaip ir daugelis kitų lietuvių, pateko į pabėgėlių stovyklą, kurioje praleido šešerius metus. Vėliau jie laivu išvyko į JAV, kur atvyko per Eliso salą.
„Mano vyriausioji sesuo gimė Lietuvoje. Aš gimiau 1952 metais, Čikagoje. Amerikoje pradžioje kalbėjome tik lietuviškai, kaimynystėje buvo lietuvių, šeštadieniais ėjau į lietuvių mokyklą, kur mokydavausi istorijos, rašybos. Norėčiau atvykti į Lietuvą“, – pasakoja moteris.
Visgi Aldonos tėvai niekada negrįžo į Lietuvą. Pasak moters, jos tėtis greičiausiai bijojo, jog grįžęs į Lietuvą gali būti sulaikytas ir įkalintas. Pačiai Aldonai taip pat niekada neteko apsilankyti tėvų gimtojoje šalyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tuoj išgirsim apie to tiktoko sutrikimus visame pasaulyje.