Nors ledas Antarktidoje ir tirpsta ne pastoviai, tačiau jis vis vien gali pagreitinti atšilimą, kuris jau vyksta vandenyne. Jei tai tęsis, vien vakarų Antarktida prie jūros lygio kilimo gali pridėti maždaug 3 metrais.
Manoma, kad Antarktidos Rosso ledyno plotas ištirpo dėl 2015-2016 m. vykusio El Niño orų fenomeno. Per šį laikotarpį šiltas ir drėgnas jūros oras atkeliavo į regioną ir galėjo sukelti tirpimą, kuris lėmė didžiausio pasaulyje plūduriuojančio ledyno susidarymą, kaip rašoma The Verge.
Kitas nerimą keliantis reiškinys Antarktidoje yra neseniai iškritęs didelis kritulių kiekis. Tai įvykis, kuris sukrėtė mokslininkų bendruomenę. Robinas Bellas, Kolumbijos universiteto Antarkties mokslininkas, pareiškė, kad lietus Antarktyje yra neįprastas, nes tai – ledinė dykuma.
Kol kas pasekmės nedidelės
Laimei, kol kas, tirpimas dar neturi didelių pasekmių. Šelfo paviršius vėl užšalo. Vis dėlto, nerimą kelia mintis, kad vieną dieną ledas gali ištirpti. Ohajo valstijoje esančiame universitete Antarkties ekspertas Davidas Bromwichas teigė, kad tokie reiškiniai suteikia mokslininkų bendruomenei galimybę pažvelgti į ateitį.
D.Bromwichas taip pat pridūrė, kad ypatingai nerimą kelia tai, jog tyrimų rezultatai sutampa su tuo, kas vyksta Antarktidoje. Klimato ir ledo kiekio modeliai prognozavo, kad sulauksime didelių ledo nuostolių per šį amžių. Jei taip toliau vyks, vien Antarktidoje pastebėsime bent 1,2 m jūros lygio kilimą.
Blogos naujienos tuo nesibaigia. Ledo tirpimas Antarktidoje šiandien yra laikomas ateities nuojauta, ir ateityje žmonės turėtų tikėtis dažno, plačiai paplitusio tirpimo šiame žemyne.
Mokslininkai teigia, kad kylanti temperatūra regione sukelia ne tik kylantį jūros lygį, bet invazinių augalų bei vabzdžių plitimą. Tai gali kelti didelę grėsmę Antarktidoje jau gyvenančioms gyvūnų ir augalų rūšims.