Japonijos irezumi menininkai siekia išsaugoti dažnai neskoninga laikomą meno formą.
Klientas ramiai guli, kol Horimyo piešia koi (japonišką karpį), simbolizuojantį augančią jėgą. (CNNgo.com nuotr.)
Dauguma žmonių Japonijoje atsargiai žiūri į tatuiruotes. Anksčiau jos buvo nelegalios ir jas turėjusiesi dažniausiai priklausė kriminaliniam pasauliui, rašo CNN. Konkrečiai jie buvo siejami su yakuza (Japonijos mafija).
Todėl, nors tatuiruotės ir tampa vis madingesnės tarp Japonijos jaunimo, tradicinis Japonijos tatuiruočių menas irezumi priverstas likti pogrindyje ir yra pažįstamas tik nedaugeliui žmonių.
Horimyo bambukine lazdele ir namų gamybos adatomis spalvina akį piešinyje. (CNNgo,com nuotr.)
Irezumi tatuoruotės daromos tebori stiliumi, kuriame naudojamos bambukinės lazdelės, namų gamybos adatos ir iš medžio anglies pagamintas sumi rašalas. Tai sudėtingas tatuiravimo stilius ir tikrų jo praktikų yra ne daugiau dešimties. Dauguma jų tarp savo klientų turi yakuzos narių, tuo palaikydami vyraujantį supratimą, kad tatuiruotės kaip tai susiję su nusikstamu pasauliu ir todėl jų reikia bijoti.
Vienas iš tebori meistrų – Kanichi Kato, dirbantis Horimyo vardu, – sako, kad tatuiruočių ištakos Japonijoje nėra susijusios su organizuou nusikalstamumu. Jos kilo iš meno, kuriame buvo tikima, kad tatuiruotės suteikia galių jas turintiems.
Horimyo darantis erelio tatuiruotę per visą nugarą. (CNNgo.com nuotr.)
Horimyo nereklamuoja savo verslo. Potencialūs klientai apie jį sužino iš kitų. Meistras juos priima tik jei jaučia, akd jie turi pakankamą priežastį turėti tatuiruotę.
Priimtiems klientams Horimyo sukuria unikalų dizainą, simbolizuojantį kliento pageidaujamą galią. Prieš tatuiruodamas jis daug valandų meldžiasi Budai. Meistras teigia pasirinkęs tebori ne tik dėl galutinio produkto, bet ir dėl viso atlikimo proceso.
Skirtingai nuo daugelio tebori menininkų, Horimyo klientai nepriklauso mafijai. Jie yra universiteto profesoriai, tarnautojai ir netgi gerai žinomi Japonijos sportininkai.
Klientas apžiūri savo Budos tatuiruotę Horimyo studijoje. (CNNgo nuotr.)
Horimyo turi įspūdingą klientų ratą ir yra pelnęs daug apdovanojimų už savo darbą. Deja, dėl neigiamo požiūrio į šį meną jis ir jo klientai vengia viešumo, nerodo savo tatuiruočių viešai, o pats Horimyo netgi turi meluoti apie savo užsiėmimą, kad galėtų nuomotis apartamentus, kuriuose ir įkurta jo studija.
Požiūris į tatuiruotes Jponijoje keičiasi, bet tai vyksta labai lėtai. Dar praeis daug laiko iki tokie menininkai kaip Horimyo galės viešai kalbėti apie savo darbą.