• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2010 metų gegužės 20 dieną Europos parke, Vilniaus rajone, vyks „Finansų direktorių konferencija 2010“. „Balsas.lt savaitei“ apie šiandienos įmonių finansus pasakojo vienas konferencijos pranešėjų, „M-Finance“ direktorius Eladijus Kirijanovas.

REKLAMA
REKLAMA

− Ką pirmiausia patartumėte naujai kuriamai įmonei įvertinti: konkurencinę aplinką, savo turimus finansinius ar kitus išteklius?

REKLAMA

− Kaip ir ruošdamiesi bet kokiai kelionei turime žinoti tikslą, savo galimybes ir aplinkos veiksnius (pvz., orų sąlygas), taip ir kurdami įmonę ar pradėdami bet kokį projektą, turime atsižvelgti į, priklausomai nuo pageidaujamų tikslų, esamą ekonominę bei konkurencinę aplinką ir įvertinti galimybes tiems tikslams pasiekti.

REKLAMA
REKLAMA

− Koks dabar yra finansų vaidmuo kuriant įmonės strategiją?

Kai kalbame apie įmonės tikslus, kurie dažniausiai būna arba pelno uždirbimas, arba įmonės vertės kūrimas/didinimas, visais atvejais jie privalo būti matuojami ir vertinami. Kai kalbame apie skaičius ir tinkamą jų pateikimą, čia pagrindinis vaidmuo tenka būtent finansininkams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu aktualumas yra didesnis ir pirmiausia dėl to, kad įmonės mažiau gali sau leisti priimti skubotus ir neapgalvotus sprendimus.

− Kas geriausiai atspindi efektyvią įmonės veiklą?

− Aiškus siekiamo tikslo žinojimas, rezultato vertinimas, ir to užsibrėžto tikslo pasiekimas mažiausiomis laiko bei finansinėmis sąnaudomis. Kitas gana svarbus dalykas, netgi nepasiekus tam tikrų tikslų, yra rasti patiems sau aiškų atsakymą, kodėl taip įvyko, ir kaip galima būtų to išvengti arba minimizuoti ateityje.

REKLAMA

− Kada pagal finansinius rodiklius įmonės veiklą reikėtų vertinti neigiamai?

− Čia gali būti gana daug įvairių kriterijų. Netgi įmonės, kaip socialiai atsakingos ar neatsakingos, įvardijimas gali būti teigiamo ar neigiamo vertinimo rodiklis. Tačiau, jei kalbėtume tik apie finansinius rodiklius, tai, mano nuomone, vienas svarbiausių rodiklių šiuo metu yra įmonės mokumas ir veiklos tęstinumo galimybės. Jei to nėra, jungčiau gana rimtą pavojaus arba įspėjimo signalą.

REKLAMA

− Daugiausia galvojama, kad sunkmetis padidino finansinės rizikos vertinimą finansų įmonėse. Bet galbūt jis paaštrėjo visose?

− Šiuo metu tikrai būtų sunku rasti įmonių, kur rizikos vertinimas nebūtų aktualus. Esama situacija tikrai ne vieną vadovą privertė daugiau dėmesio kreipti priimamų sprendimų rizikos vertinimui ir galimų pasekmių arba alternatyvų numatymui. Todėl neišskirčiau kažkokių sričių, kur tai būtų daugiau ar mažiau aktualu.

Mano manymu, vertinimas, o ypač rizikos, yra ir buvo visuomet aktualus tik tiek, kad, turint laisvų išteklių ir atsarginių variantų, rizikuoti yra paprasčiau nei esant įtemptai situacijai, kai kiekvienas neapgalvotas žingsnis gali turėti skaudžių ir neatšaukiamų pasekmių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų