• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui ketvirtadienį priėmus keturis Konstitucijos pakeitimus, prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino juos visus. Visgi prezidentūra nepagailėjo kritikos Vyriausybei. Anot šalies vadovo patarėjo, G. Nausėda siūlė, kad savivaldybės turėtų daugiau finansinių resursų, kad galėtų atliepti žmonių rūpesčius, tačiau jo pasiūlyti projektai sustojo ir yra „marinuojami Vyriausybėje“.

Seimui ketvirtadienį priėmus keturis Konstitucijos pakeitimus, prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino juos visus. Visgi prezidentūra nepagailėjo kritikos Vyriausybei. Anot šalies vadovo patarėjo, G. Nausėda siūlė, kad savivaldybės turėtų daugiau finansinių resursų, kad galėtų atliepti žmonių rūpesčius, tačiau jo pasiūlyti projektai sustojo ir yra „marinuojami Vyriausybėje“.

REKLAMA

Seimas ištaisė savo padarytą klaidą. 2014 metais parlamentarai įvedė tiesioginius Seimo rinkimus, tačiau Konstitucinis Teismas nusprendė, kad jie neteisėti, nes nebuvo pakeista Konstitucija. Parlamentarai didele balsų persvara pakoregavo svarbiausią šalies dokumentą ir nuo 2023 metų tiesioginiai merų rinkimai galės vykti teisėtai.

Seimas ketvirtadienį užbaigė ir daugiau nei dešimtmetį trunkančias diskusijas dėl Rolando Pakso galimybės grįžti į Lietuvos politiką. Parlamentarai pakeitė Konstitucijos pataisą, kuri atveria kelią R. Paksui į Seimą, prezidentūrą ar savivaldą.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas ketvirtadienį galutinai apsisprendė, ar leisti į Seimą galės kandidatuoti 21 metų sulaukusiems Lietuvos piliečiai. Iki šiol Konstitucija leidžia Seimo nariu rinkti ne jaunesnį kaip 25 metų asmenį. Seimas uždegė žalią šviesą ir nuleido rinkimuose norinčiųjų dalyvauti amžiaus kartelę.

REKLAMA

„Prezidentas sveikina ir palaiko visas šiandien priimtas Konstitucijos pataisas“, – teigė prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis.

Pasak jo, G. Nausėda visada sakė, kad merai turi būti renkami tiesiogiai, dėl to, kad to labiausiai nori Lietuvos žmonės.

„Merai turi būti ne formalūs kaspinų kirpėjai, o tai turi būti rimti, įtakingi ir turintys juridinę galią pareigūnai. Todėl reikia keisti savivaldos įstatymą tam, kad merai tokie ir būtų. To nori Lietuvos žmonės“, – prezidento nuomonę perdavė P. Mačiulis.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, po darbo grupės darbo ir politikų diskusijų iš Seimo siunčiami signalai, kad artėjama prie kompromiso, kad savivaldos įstatymas būtų pakeistas ir merai būtų kur kas labiau sustiprėję, nei yra šiuo metu.

„Tačiau to negana. Prezidentas prieš Seimo rinkimus pakvietė politines partijas pasirašyti memorandumą dėl savivaldybių stiprinimo.

Šito memorandumo vienas iš pagrindinių punktų – turi būti didesni finansiniai resursai savivaldybėms, kad jos galėtų daugiau skolintis. Tokiu būdu tiek merai, tiek miestų tarybos, tiek pačios savivaldybės galėtų įgyvendinti tuos projektus, kurių labiausiai nori vietos gyventojai“, – pasakojo P. Mačiulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, memorandumą pasirašius politinių partijų lyderiams, tarp jų ir dabar valdančiąją koaliciją sudarančių partijų pirmininkai – Gabrielius Landsbergis, Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Aušrinė Armonaitė – jokia konkreti iniciatyva iš politinių partijų pusės Seime neatsirado.

Todėl prezidentas gruodžio mėnesį registravo Fiskalinės drausmės įstatymo pakeitimus, kurie registruoti ir pristatyti Seime, tačiau, P. Mačiulio tvirtinimu, iki šiol nėra Vyriausybės išvados.

REKLAMA

„Susidaro įspūdis, kad Vyriausybė marinuoja šią iniciatyvą, nes kol nėra Vyriausybės iniciatyvos, klausimas negali būti sprendžiamas Seime“, – aiškino P. Mačiulis.

Jo teigimu, dėl siūlomų Fiskalinės drausmės įstatymo pakeitimų G. Nausėda ne kartą kalbėjo su premjere Ingrida Šimonyte.

Nausėda sveikina sprendimą leisti kandidatuoti nuo 21-erių

Prezidento patarėjas teigė, kad G. Nausėda palaiko ir leidimą kandidatuoti į Seimą nuo 21-erių.

REKLAMA

„Prezidentas visada šią iniciatyvą palaikė ir džiaugiasi, kad ji šiandien priimta Seime. Prezidento nuomone, svarbu, kai prašome jaunimo būti labiau atsakingiems, reikia suteikti jiems ir daugiau galimybių. Šis, gal ir simbolinis gestas, leidžiantis labai jauniems žmonėms kandidatuoti į Seimą, yra ir simbolinis gestas parodyti, jog Lietuva pasitiki jaunimu“, – tvirtino P. Mačiulis.

Kalbėdamas apie vadinamąją Rolando Pakso pataisą, P. Mačiulis teigė, kad prezidentas mano, kad tai yra teisingas sprendimas ir jis atliepia Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus.

Kaip senelis prastume anukeli i valdzia,taip seimo nariai stums savo anukus i valdzia.Seimo kedes bus paveldimos seimo nariu vaiku ir anuku.
21 metų asmuo dar neturi nei žinių, nei patirties, tik hormonai saučia. Greitai pamatysim tokio Konstitucijos pakeitimo "labai gražius" rezultatus. Valstybę valdyti, tai ne dinderį mušti.
Nesamone tas kandidatavimas nut 21 metu. Kiek tokio amziaus zmoniu rimtai ziuri i gyvenima? Ta prasme tai yra normalu, bet tokiame amžiuje dar rupi linksmybes, dar daug ko išmokti reikia. Tai yra kvailyste leisti tokiems žmonėms kandidatuoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų