Plačia šypsena nuotraukose pasipuošusi D. Nausėdienė pademonstravo stilingą derinį – pasirinko tamsiai mėlynos spalvos džinsus plačiomis klešnėmis ir aukštu juosmeniu, kurio akcentu tapo sagos.
Prie jaunatviškų džinsų ji priderino šviesius marškinius trumpomis rankovėmis, kurių viršutines sagas paliko prasegtas. Prie mėlynų džinsų puikiai derėjo ir balti sportiniai bateliai.
Neatskiriamas D. Nausėdienės išvaizdos akcentas – garbanoti plaukai ir švelnus, natūralus makiažas.
Stovyklą, skirtą 12–18 metų amžiaus lituanistinių mokyklų mokiniams, organizuoja Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Kaip praneša Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, šiemet joje dalyvavo 55 paaugliai ir jaunuoliai iš Lietuvos, Švedijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Airijos, Suomijos, Islandijos, Ispanijos, Italijos, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos bei Ukrainos.
Susitikime su jaunimu – padėka
Moksleiviai domėjosi D. Nausėdienės veiklomis, globojamomis iniciatyvomis, įgyvendintais darbais bei projektais, Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva Vilniuje įsteigto Ukrainos centro veikla, taip pat D. Nausėdienės darbotvarke Vilniaus NATO viršūnių susitikimo metu.
„Labai džiaugiuosi tęsiama prasminga tradicija ir jau penktą kartą vykstančia lituanistine stovykla. Tai suteikia jaunimui puikią progą labiau ir giliau pažinti Lietuvą, jos tradicijas, istoriją, kultūrą, pasiekimus.
Ne mažiau svarbi ir galimybė bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių, kuriuos vienija siekis nepamiršti lietuvių kalbos, ją saugoti ir puoselėti suvokiant, jog tai yra viena iš svarbiausių lietuviškosios tapatybės dalių“, – sakė D. Nausėdienė.
Ji pabrėžė, jog kiekvienas stovyklos dalyvis šalyse, kuriose gyvena, reprezentuoja Lietuvą ir tai, ką mūsų šalis turi geriausio.
„Linkiu niekada to nepamiršti ir tuo didžiuotis. Tikiuosi, jog tą pasididžiavimą savo šaknimis, lietuvybe, vasaros stovykla tik sustiprino. Toliau visi kartu kurkime vieną pasaulio Lietuvą, kurios dalimi yra bet kurioje pasaulio šalyje gyvenantis lietuvis“, – teigė pirmoji ponia.
Su stovyklos organizatoriais ir vadovais D. Nausėdienė aptarė lituanistinio švietimo užsienyje situaciją bei kylančius iššūkius.
Pirmoji ponia padėkojo jiems už talentą bei atsidavimą dirbant su išeivijos vaikais, pastangas supažindinti juos su lietuviškomis tradicijomis, ugdyti meilę Lietuvai.
Jos žodžiais, dalindamiesi patirtimi ir žiniomis, bendradarbiaudami ir tobulėdami, vadovai stiprina lituanistinio švietimo tradiciją ir kokybę, o svarbiausia – pasiekia jaunųjų lietuvių protus ir širdis.
„Džiaugiuosi, kad atvykstate į Lietuvą ne tik pailsėti, bet ir padirbėti kartu su kolegomis, lituanistinio švietimo bendruomene. Bendraminčių susitikimai ypač įkvepia, tai yra labai stiprus motyvacijos užtaisas“, – teigė D. Nausėdienė.
Pirmoji ponia D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo pasaulio lietuvių bendruomenėse globėja.