• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulyje plintant koronavirusui, prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Europos Vadovų Tarybos (EVT) nariais aptarė koordinuotų ES valstybių veiksmų poreikį sveikatos ir ekonomikos srityse. 

Pasaulyje plintant koronavirusui, prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Europos Vadovų Tarybos (EVT) nariais aptarė koordinuotų ES valstybių veiksmų poreikį sveikatos ir ekonomikos srityse. 

REKLAMA

Antradienio vakarą konferenciniu skambučiu organizuoto neeilinio pasitarimo metu Europos lyderiai apžvelgė koronaviruso situaciją šiame žemyne, pristatė kovos su virusu priemones savo šalyse, pranešė Prezidentūra. 

G. Nausėda pabrėžė, kad ES narėms būtinas koordinuotas, greitai kintančią situaciją atliepiantis ES priemonių paketas. Jis akcentavo būtinybę vykdyti bendrus ES medicininių priemonių pirkimus ir susilaikyti nuo nepagrįsto jų eksporto ribojimo.

Europos Komisijos ekonomikos skatinimo priemonių sąrašą planuojama paskelbti dar šią savaitę. Sąrašas turėtų apimti išlaidų didinimą sveikatos apsaugai, nedarbo išmokoms, įmonių likvidumo užtikrinimą, mokesčių atidėjimą įmonėms, veikiančioms labiausiai paveiktose sektoriuose, valstybės pagalbos taisyklių palengvinimą, fiskalinio stimulo priemones.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso:

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. 

REKLAMA
REKLAMA

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje; nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Taip pat – stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

REKLAMA

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų