Klimato kaitos viršūnių susitikime mūsų prezidentas pateikia Lietuvą, kaip pavyzdį. Esą perėję prie biomasės šildymui ne tik 30-40 % sumažinome šildymo kainas, bet ir prisidedame prie klimato išsaugojimo:
„Todėl skelbiu globalią iniciatyvą: „Perėjimas prie tvaraus šildymo“, kuria siekiama anglies dvideginio išmetimo mažinimo. Turime skleisti žinią apie biokurą ir jo naudą aplinkai, ir ekonomikai. Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad mūsų iniciatyvą jau parėmė nemažai šalių, tarp jų Švedija, Australija, Ukraina, Sakartvelas ir Latvija.“
Tuo metu mūsų Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke vykstančio globalios socialinės politikos lyderių forume „Concordia“ pakviesta tapti iniciatyvos „Lygių teisių kartos“ ambasadore. Iniciatyva siekiama lygaus moterų darbo užmokesčio, teisės į mokslą. Ir kitų lygiateisiškumo principų.
Viso pasaulio akys krypsta į Gretą Thunberg, kuri piktai nužvelgia į Generalinę asamblėją atvykusį Amerikos prezidentą. Pastarasis nusprendė Klimato kaitos susitikime nedalyvauti.
O vėliau D. Trumpas dar ir pašiepė jaunąją aktyvistę po jos emocingos kalbos Jungtinėse Tautose.
„Žmonės kenčia, žmonės miršta, ištisos ekosistemos griūna. Prasidėjo masinis išnykimas ir viskas, apie ką jūs sugebate kalbėti, tai pinigai ir pasakos apie amžiną ekonominį augimą. Kaip jūs drįstate?“, – kalbėjo klimato aktyvistė Greta Thunberg.
Pašiepęs Gretą Thunberg, Donaldas Trumpas savo ruožtu dvišalių susitikimų metu skundžiasi, kad dar negavo Nobelio premijos:
„Manau gaučiau Nobelio premiją už daug darbų, jei tik ji būtų skiriama sąžiningai. Deja taip nėra.“
O susitikęs su Lenkų prezidentu Andžeju Duda Trumpas pasirašė platesnio karinio bendradarbiavimo deklaraciją, pagal kurią artimiausiu metu į Lenkiją atvyks dar 1000 JAV karių. O netrukus tarp šalių pradės veikti ir bevizis režimas.
„Noriu, kad daugiau žmonių iš Lenkijos aplankytų Jungtines Valstijas, kaip turistai“, – sako Lenkijos prezidentas Andzej Duda.
„Bendradarbiausime įvairiausiais būdais. Pirmiausia karinėje srityje, siūsime ten karius“, – teigia JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Tuo metu apie klimato krizę Jungtinių Tautų summite į pasaulį kreipėsi ir popiežius Pranciškus:
„Tai vienas pagrindinių uždavinių, kurį turime spręsti. Kad tai padarytume, privalome laikytis trijų didžiųjų moralinių vertybių: nuoširdumas, atsakomybė ir valia.“
O pasaulio lyderiai vienas po kito žeria pažadus didinti finansavimą klimato apsaugai ir mažinti anglies dvideginio išmetimus.
„Mes padidinsime finansavimą globaliai klimato apsaugai nuo 2 iki 4 mlrd. €“, – sako Vokietijos kanclerė Angela Merklel.
„Jauni žmonės siūlo sprendimus, reikalauja atsakomybės ir reikalauja nedelsiant veikti. Ir jie teisūs. Mano kartai nepavyko pasirūpinti planeta. Ir tai turi keistis“, – mano JT generalinis sekretorius Antonio Guterres.
Deja 14 pasaulio šalių, kurios sukuria ketvirtadalį atmosferos taršos iki 2020 m. neketina peržiūrėti savo klimato politikos.