„Paprastai nesigailiu ir šiuo atveju nematau, dėl ko turėčiau gailėtis, nes tikrai jokių kitokių minčių negu apie tai, kad mėginama išplauti Konstitucijos 38 straipsnio sampratą aš neturėjau. Ir tą metaforą esu naudojęs ir anksčiau ne kartą, tiesa, tuomet neužkliūdavo“, – LNK televizijai pirmadienį teigė G. Nausėda.
„Jeigu kažkieno fantazija yra šiuo klausimu vaizdingesnė, galbūt pamato daugiau negu reikia, tačiau metaforų savo kalboje neketinu atsisakyti“, – pridūrė jis.
Komentuodamas Civilinės sąjungos įstatymą prezidentas teigė, kad įstatymais reglamentuojant tos pačios lyties asmenų santykius svarbu išsaugoti Konstitucijos turinį ir dvasią.
„Jau ne kartą esu tai sakęs – man svarbu, kad išsaugota būtų ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 str. turinys ir dvasia. (...) Jo (straipsnio – ELTA) turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“, – pažymėjo jis.
Šis šalies vadovo pasakymas viešoje erdvėje buvo interpretuotas nevienareikšmiškai.
Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska tikino šiame pasisakyme įžvelgianti analinio sekso alegoriją. Labiau apgalvoti pasirinktas metaforas prezidentą paragino ir Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius.
ELTA primena, kad Seimas po svarstymo gegužės mėnesį pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.
Svarstomu projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.
Civilinė sąjunga būtų apibrėžiama, kaip dviejų partnerių savanoriškas susitarimas, kuriuo jie siekia sukurti, plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius. Tokiu būdu, pasak projekto iniciatorių, būtų įtvirtintas lyčiai neutralios registruotos civilinės sąjungos modelis.
Skeptiškai įstatymą vertina dalis Seimo narių valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje. Abejones dėl projekto ne kartą yra išsakęs ir prezidentas. Visgi, konkrečių įstatymo detalių bei savo požiūrio dėl jų šalies vadovas nekomentuoja ir tikina, kad laukia galutinio Seimo apsisprendimo.