„Nemanau, kad dabar pats tinkamiausias metas svarstyti tokius pakankamai esminius Konstitucijos aspektus“, – pirmadienį porinkiminėje spaudos konferencijoje sakė G. Nausėda.
Idėją vietoje dviejų penkerių metų kadencijų įvesti vieną septynerių metų kadenciją pasiūlė opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis, pabrėžęs, jog tai – jo asmeninis pasiūlymas.
Sekmadienį balsuodamas antrajame rinkimų ture S. Skvernelis žurnalistams sakė, kad esama dviejų kadencijų sistema turi trūkumų, nes per pirmąją kadenciją „visi prezidentai bando augintis raumenukus, suprasti, kur pateko ir nepadaryti nieko, kas pakenktų antrai kadencijai laimėti“.
Šalies vadovo teigimu, dvi kadencijos prezidentui „suteikia galimybę tvirčiau pasijusti pirmąją kadenciją ir jau visa jėga kibti į darbus antrąją“.
Su pirmąją, 2019 metais prasidėjusia prezidento kadencija, savo politinę karjerą pradėjęs G. Nausėda teigė turėjęs mažai laiko mokytis, nes iškart reikėjo susidurti su krizėmis – COVID-19 pandemija, neteisėtai į Lietuvą iš Baltarusijos mėginančių patekti migrantų krize bei „saugumo klausimų paaštrėjimu“.
Vis dėlto jis tikino iš pirmųjų penkerių savo darbo metų pasisėmęs daug patirties.
„Šiandien jaučiuosi visiškai ramus, visiškai tvirtas visose savo nuostatose. Žinau, ką reikia daryti, žinau kaip reikia daryti, žinau kaip reikia bendradarbiauti su kitomis politinėmis jėgomis – su tomis, kurios nori bendradarbiauti“, – sakė G. Nausėda.
„Manau, kad šita patirtis, kurią įgijau per pirmąją kadenciją, man tikrai labai padės per antrąją“, – pridūrė jis.
Šiuo metu Konstitucija numato, kad tas pats asmuo Lietuvos prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už dabartinį šalies vadovą antrajame ture balsavo per 74 proc. rinkėjų, už konservatorių keltą Vyriausybės vadovę Ingridą Šimonytę – 24 procentai.
Naujai penkerių metų kadencijai G. Nausėda prisieks liepą.