• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gitanas Nausėda po metų darbo atsiskaito Lietuvos gyventojams. Prezidentas savo darbais didžiuojasi ir išskiria tik vieną savo klaidą – susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus paskyrimą. Kol Nausėda aiškina, kad yra kitoks prezidentas nei jo pirmtakė Dalia Grybauskaitė, stengiasi visas bėdas išspręsti pagarbiai ir mandagiai, politologai pasigenda griežtesnio šalies vadovo žodžio.

Gitanas Nausėda po metų darbo atsiskaito Lietuvos gyventojams. Prezidentas savo darbais didžiuojasi ir išskiria tik vieną savo klaidą – susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus paskyrimą. Kol Nausėda aiškina, kad yra kitoks prezidentas nei jo pirmtakė Dalia Grybauskaitė, stengiasi visas bėdas išspręsti pagarbiai ir mandagiai, politologai pasigenda griežtesnio šalies vadovo žodžio.

REKLAMA

Griežtos rankos sako pasigendantys ir skirtinguose Lietuvos regionuose TV3 žinių kalbinti šalies gyventojai.

„Praėjus metams, manau, kad turiu teisę žiūrėti Lietuvos žmonėms į akis ramiai. Klausiate, ar nenusivyliau politiko duona, ne, nenusivyliau, kaip tik ji man labai įdomi“, – sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Prieš metus priesaiką davęs prezidentas Gitanas Nausėda šiandien atsiskaitinėja šalies gyventojams. Nausėda iš karto atsigręžia į pagrindinę savo idėją – gerovės valstybę, kuriai, anot Prezidento, per metus pavyko pakloti pamatus.

REKLAMA
REKLAMA

„Paklauskime žmonių, aš taip dabar paėmęs rankų atstumą negaliu pasakyti, kad tiek arba tiek, bet kai kurie sprendimai jie iš tikrųjų motyvuoti gerovės valstybės siekių, tai pirmiausia mūsų sprendimas dar 2019 metais pasiekti, kad pensijos augtų sparčiau negu vidutinis darbo užmokestis“, – pasakoja G. Nausėda.

REKLAMA

Nausėda akcentuoja, kad yra kitoks prezidentas nei jo pirmtakė Dalia Grybauskaitė. Esą jis stengiasi sutarti su visomis partijomis, ieškoti bendrų interesų.

„Neįžeidinėdamas ir stengdamasis kalbėtis su žmogumi pagarbia ir argumentų kalba gali pasiekti daugiau, negu komanduodamas, rėkdamas, kritikuodamas ir žemindamas“, – teigia G. Nausėda.

Didžiausia metų klaida Nausėda laiko susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevčiaus paskyrimą.

„Neturėjau tokių „telegenetinių“ galių išskaityti iš kandidato kaktos jo galimo gyvenimo, veiklos kelio artimiausius mėnesius. Kitą vyriausybė formuojant, teks iš kiekvieno ministro gauti pažadą, kad jis suvokia, kur yra politinė atsakomybė, o kur yra juridinė atsakomybė, ir nedės lygybės ženklo tarp šitų dviejų dalykų.“

REKLAMA
REKLAMA

Nausėda tikina, kad pasimokė iš savo klaidų.

„Nežinau, ar jūs pastebite, bet oda pastorėjo. Pastorėjo tiek, kad leidžia gyventi normaliai. Net ir tada, kuomet problemų srautas yra didžiulis.“

Iš visų darbų labiausiai prezidentas didžiuojasi vadinamaisiais „šnipų“ mainais, apie kuriuos visuomenė bevei nieko nebuvo pranešta. Tuomet Lietuva ir Rusija paslapčia apsikeitė savo ir kitų valstybių piliečiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra tas pats žvalgų apsikeitimo procedūra, kurią mes atlikome idealiai, aš nebijau šito žodžio. Ir kas ten ką nors besakytų, tai buvo idealus procesas nuo pradžios iki galo“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas vadovaujasi panašiais principais ir vidaus, ir užsienio politikoje. Spręsdamas klausimus dėl Baltarusijos, Nausėda stengiasi vienu metu ir palaikyti kaimyniškus santykius, ir spręsti Astravo elektrinės problemas.

REKLAMA

„Aiškiai pasakome ir suformuojame raudonąsias linijas dėl Astravo atominės elektrinės, dėl žmogaus teisių ir mėginame padėti Baltarusijai sukurti daugiau nepriklausomumo“, – sako G. Nausėda.

Nausėdos noras visiems įtikti, ieškoti kompromiso, anot politologų, ne visada yra geriausias kelias.

„Tikrai kartais norisi griežtesnės išraiškos vienu ar kitu klausimu, lyderystės gal labiau pritrūko koronaviruso metu. Mes turėjom ir karantiną, ir praktiškai tos iniciatyvos buvo perduotos Vyriausybei ir prezidentas tik pritardavo faktiškai“, – pasakoja politologė Jūratė Novogrodskienė.

REKLAMA

„Pirmas ryškesnis Prezidento žestas buvo sprendimas nevykti su Baltijos vadovais pasakant, kad netenkina dabartinė derybų fazė. Jos vyksta pakankamai ilgą laiko tarpą, vaisių didelių nedavė ir šiuo atveju, jau prezidentui reikės rodyti iniciatyvą bei pademonstruoti, kad gali pakeisti tą trajektoriją su Baltijos šalimis, kuri tęsiasi pakankamai ilgą laiko tarpą“, – teigia politologas Lina Kojala.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šiltėjančius prezidento santykius su Lenkija politologai vertina itin gerai.

„Lenkija yra mūsų vartai į vakarus. Jeigu vertintume infrastruktūros, saugumo politiką, energetikos politiką, visa tai tampriai susiję su Lenkija. Jeigu prezidentui pavys išlaikyti gerus santykius su šia šalimi, tai bus neblogas žingsnis į priekį“, – kalbėjo L. Kojala. 

Politikos apžvalgininkai akcentuoja, kad Nausėdai bus labai sunku sukurti gerovės valstybę. Esą jis kol kas turi mažiau svertų, nei turėjo Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA

„Dalia Grybauskaitė tvirtai stovėjo ant 2 kojų. Viena buvo TS-LKD, kurie ją rėmė, o kita koja stovėjo ant jėgos struktūrų, ant STT ir tokiu būdu ji turėjo labai stiprų administracinį resursą, kurį galėjo realizuoti rimtai kovodama su parlamento pozicija, galėjo kviesti, kad drebintų kinkas Vyriausybės nariai prieangyje. Nausėda šito resurso neturi“, – sako politologas Bernaras Ivanovas.

REKLAMA

Ne gana to, Nausėdą lydi ir komunikacinės, įvaizdžio krizės. Paskutinė iš konteksto ištraukta istorija apie drebantį berniuką iš sulyto vaikų choro, kurią dėmesio ištroškusi dalis žiniasklaidos bando pateikti kaip kažką skandalingo. Tiesa, pats prezidentas tokių situacijų nesureikšmina.

„Aš turbūt atsakingas už viską. Ir už tai, kad scena buvo kiaura, ir už tai, kad lietus pradėjo netikėtai pliaupti, ir už tai, kad galbūt apsiaustų pritrūko, kažkas nenorėjo užsidėti, gaila, kad tas faktas, mano lietsargis buvo suskleistas, kai aš giedojau tautišką giesmę, nė vienoje fotografijoje neteko to pamatyti“, – pasakoja G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skirtinguose Lietuvos regionuose šalies gyventojai apie Nausėdą susidarė panašų įspūdį. Prezidentas vertinamas nei labai gerai, nei blogai.

„Karantino pradžioje jo ten nebuvo, tai va, užkliuvo daug kam, o geras, tai daug, kad ir, pavyzdžiui, pensininkus pamylėjo.“

„Visi tikėjosi žymiai daugiau. Galios daugiau, ir veiksmų daugiau, ir jie konkretesni, komunikacija aiškesnė, kažkokios lyderystė ir aiškumo.“

REKLAMA

„Patiko, kad jis nuoširdžiai viską daro, bet ne viskas gaunasi.“

„Karantinu galėjo truputį daugiau padirbti. Dabar bus matyti. Nereik norėti, kad žmogus per metus kažkokius kalnus nuverstų.“

„Šiaip puikiai, teigiamai, jeigu dešimtbalėje sistemoje.“

„Galbūt trūksta kartais aštrumo jo darbuose, nuomonėse.“

„Nei šioks, nei toks, neužsifiksavo joks kažkaip, negaliu pasakyti, neryškūs darbai.“

„Prezidentui labiau užsienis priklauso, o šiemet tokie metai, kad su užsienio politika nelabai ką nuveiksi. Visi sulindome į krūmus.“

REKLAMA

„Aš truputį tvirtesnės rankos norėjau, man labiau patiko buvusi ponia Dalia Grybauskaitė. Aš kažko panašaus tikėjausi, bet nenusivyliau.“

„Gal truputį geriau, nei buvo Prezidentė, bet trūksta truputį ryžtingumo, išėjimo į paprastus žmones, daugiau bendravimo.“

„Galėtų būti truputį griežtesnis, Grybauskaitė buvo visai kitokia, o šitas kitoks.“

„Tikėjomės, kad bus geresnė tvarka, o dabar nieko nerodo. Groja pagal seną taktą.“

„Nieko per daug neišsišoka. Korektiškas vyras.“

„Tiek Grybauskaitė buvo gera, tiek Nausėda geras skaitosi, kaip 2 šablonai.“

„Ramus kaip Lietuviškas prezidentas, Antanas vienuolis čia stovėtų.“

„Vertinu gal ir gerai iš dalies. Mokesčius truputį visur patvarkė.“

„Oi, nereikia man Prezidento šito.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų