• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės Klaipėdos miesto tarybai „nuleisti“ tvirtinti nauji mažiausi galimi fiksuotų pajamų pagal veiklos rūšį verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams mokesčiai sukėlė tikrą furorą Taryboje.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai piktintasi tuo, kad Vyriausybė praktiškai žlugdo kai kurias smulkiojo verslo rūšis, o Taryba turi tvirtinti tokią tvarką, nes mokestis bet kuriuo atveju bus įvestas.

REKLAMA

Pavyzdžiui, pagal naują tvarką nuo liepos 1-osios Klaipėdoje batų valymu norintis užsiimti asmuo vietoje 100 litų turėtų mokėti 1104 litus per metus. Minėta suma ir yra mažiausia, kurią privalo tvirtinti uostamiesčio Taryba.

Tačiau Gargžduose patentas batams valyti kainuos tik 120 litų. Mat Vyriausybė pritaikė visiškai skirtingus įkainius didžiuosiuose 7 miestuose, Neringoje ir Palangoje.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 100 iki 1104 litų suma padidinta ir tiems, kurie teikia mokamųjų tualetų, svėrimo, periodinių spaudos leidinių platinimo, žvejybos reikmenų gamybos ir kt. paslaugas.

Besiverčiantiesiems dirbinių iš gintaro ir jo pakaitalų gamyba patentas metams vietoje 500 litų kainuos triskart tiek.

Taryba padidino kainas visoms 98 veiklos sritims, išskyrus 2: tai - prekyba prekyvietėse, suteikiant teisę verstis išnešiojamąja ir išvežiojamąja prekyba (1,5 tūkst. litų per metus) ir žuvų gaudymas verslinės žūklės įrankiais ir žuvų apdorojimas (1,2 tūkst. litų per metus). Beje, Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Alfonsas Bargaila yra ir Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, posėdžio metu pavyko sumažinti kainas 4 sektoriams.

Nuo liepos 1-osios iki lapkričio 1-osios patentas Klaipėdos mieste prekiauti kioskuose (už kiekvieną kioską) kainuos 1,2 tūkst. litų metams. Tarybai buvo siūlyta patvirtinti 1,5 tūkst. litų. Patentas patalpoms nuomoti vietoje siūlytų 1,8 tūkst. kainuos 1,2 tūkst. litų.

REKLAMA

Smulkiųjų verslininkų teigimu, derybos dėl kitaip diferencijuotų kainų dar vyksta Vyriausybėje, nes tokios veiklos, kaip žvakių liejimas, gaminių iš vaško gamyba ir daugelis kitų, nepanaikinus 1104 litų mokesčio, visiškai išnyks.

Teigiama, kad mažiausias minimalus mokestis savivaldybėms įvestas siekiant pažaboti piktnaudžiavimus, ypač - statybų sektoriuje, kur yra gaunamas didelis pelnas, o mokesčiai - maži.

Denisas Nikitenka

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų