Statymai iki tūkstančio litų
Pasak lažybų bendrovės „Orakulas“ analitiko, nepanorusio viešinti savo tapatybės, naujo popiežiaus rinkimai sulaukė pakankamai dėmesio, tačiau sumos buvo palyginti kuklios. „Statymų koeficientai buvo suformuoti praėjus vos penkioms dienoms po senojo popiežiaus atsistatydinimo, o lažybos sustabdytos vakar vakare. Dauguma statymų buvo nedideli, iki 200 litų“, – sakė „Orakulo“ atstovas.
Lažybų bendrovėje „TonyBet“ statymų sumos buvo kiek drąsesnės, tačiau pačios lažybos populiarumu organizatorius ne itin džiugino.
„Manau lažybos nebuvo labai populiarios, nes nebuvo ryškaus lyderio. Didžiausia pastatyta suma neviršijo 1000 litų, dauguma statė po kelis šimtus litų“, – sakė vyriausiasis bendrovės lažybų tarpininkas Mindaugas Kapačinskas.
Krepšinį tiki labiau
Anot lažybų tarpininko, popiežiaus rinkimai lietuvių nesudomino taip, kaip sudomina krepšinis ar „Eurovizijos“ dainų konkursas. „Susidomėjimas lažybomis palyginti silpnas. Žymiai aktyviau būna statoma už krepšinio varžybas ar netgi „Eurovizijos“ atrankų dalyvius, nesvarbu – vyksta didysis finalas ar nacionalinė atranka“, – portalui balsas.lt sakė „TonyBet“ atstovas.
Absoliučiu lažybų lyderiu abejose bendrovėse buvo laikomas Ghanos atstovas, 64 metų kardinolas Peteris Turksonas, kurio galimybės tapti Benedikto XVI-ojo įpėdiniu palankiai vertinamos visame pasaulyje.
Antrąją ir trečiąją vietą lažybų bendrovėse Lietuvoje pasidalino Italijos atstovas kardinolas Angelo Scola ir Brazilijos miesto San Paulo arkivyskupas Odilo Schereris.
Lažybos – bedieviams?
Didžiosios Britanijos Notingamo verslo mokyklos Lošimų tyrimų skyriaus direktorius profesorius Leightonas Vaughanas Williamsas praėjusią savaitę sakė, kad A. Scola ir P. Turksoną kartu sudėjus gali būti pastatyta iš viso daugiau nei 10 mln. svarų sterlingų (39,6 mln. litų).
Daugelis lažybų favoritais laikomų kardinolų taip pat yra geriausiai vertinami Vatikano ekspertų, tačiau patyrę apžvalgininkai perspėja, kad konklavos garsėja nenuspėjamumu. Kaip pavyzdį jie pateikia popiežiaus rinkimus 1978 metais, kai į Šv. Petro sostą netikėtai įžengė Lenkijos kardinolas Karolis Wojtyla, tapęs popiežiumi Jonu Pauliumi II.
Užsienio žiniasklaida atkreipia dėmesį, kad lažybos – mažai pagarbos Bažnyčiai jaučiančių žmonių užsiėmimas, o dievobaimingesni konkretų kardinolą renkasi viename tinklalapyje ir meldžiasi, kad jis priimtų teisingą sprendimą.