Komerciniu požiūriu šie atradimai suformuoja bazę pigesnėms technologijoms, kurios aprūpintų energija viską, pradedant nuo namų apyvokos daiktų iki vandeniliu varomų transporto priemonių.
Elektros energijos gamybai yra naudojami dažai (angliškai vadinami „chalcogenorhodamine„) kaip Gratzel tipo saulės elementų dalis, kurie Saulės šviesą verčia į elektros srovę. Kai Saulė apšviečia dažus, fotonai išmuša elektronus, esančius dažuose. Elektronai, keliaudami saulės elementais, sudaro srovę.
Vandenilio gavimo mechanizmo pradžia yra tokia pati – saulės šviesa apšviečia dažus ir išlaisvina elektronus. Bet vietoje elektros srovės formavimo, elektronai nukreipiami į katalizatorių, kur jie dalyvauja cheminėje reakcijoje, skaidančioje vandenį į bazinius elementus: vandenilį ir deguonį.
Laboratorijos sąlygomis mokslininkai iš Bufalo (Buffalo) Universiteto ir Ročesterio (Rochester) Universiteto parodė, kad šie dažai gali gaminti vandenilį iki šiol nematyta sparta. Priežastis yra ta, kad naudojami dažai sugeria šviesą ir perneša elektronus daug efektyviau nei įprasti, saulės elementuose naudojami, dažai.
Tyrėjų grupė,vadovaujama Bufalo Universiteto profesoriaus Mičelo Dečio (Michael Detty) ir Ročesterio Universiteto profesoriaus Ričardo Eizenbergo (Richard Eisenberg), savo tyrimų darbą atspausdino 2010 metų spalio mėnesio Amerikos chemikos draugijos žurnale (Journal of the American Chemical Society).
Detis, kuris dirbo privačiame sektoriuje septyniolika metų prieš pradėdamas darbą Bufalo Universitete, tiki, kad jo tyrimas sukurs geresnes komercines technologijas elektros ir vandenilio gamybai, panaudojant Saulės energiją.
„Saulės šviesa per vieną valandą galėtų aprūpinti vieneriems metams energija visą pasaulį, bet mes neišnaudojame šio šaltinio elektros gamybai.“ - pasakė Detis, aiškindamas savo darbo svarbą. „Augalai naudoja Saulės šviesą taip pasigamindami sau kuro. Žmonės naudoja naftą. Jei mes norime energetinės nepriklausomybės, tai ji ateis su Saule“.