• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara ne tik karščių ir vestuvių, bet ir gėlių metas. Darželiai, gėlių parduotuvės ir močiučių pintinės turguose džiugina akį ir rečiau, piniginę, o tam tikras gėlės perkame dažniau nei kitas. Pasak gėlėmis prekiaujančių žmonių ir floristų, gėlių, kaip ir rūbų, mados egzistuoja, o jas diktuoja ne gėlių aukcionai, bet socialinė medija.

12

Vasara ne tik karščių ir vestuvių, bet ir gėlių metas. Darželiai, gėlių parduotuvės ir močiučių pintinės turguose džiugina akį ir rečiau, piniginę, o tam tikras gėlės perkame dažniau nei kitas. Pasak gėlėmis prekiaujančių žmonių ir floristų, gėlių, kaip ir rūbų, mados egzistuoja, o jas diktuoja ne gėlių aukcionai, bet socialinė medija.

REKLAMA

Floristas Antanas Mažonas sako, kad gėlių madas pirmiausia galime pastebėti „Instagram“ ar „Pinterest“ platformose ir tik vėliau gėlių parduotuvėse.

Gėlės turi būti fotogeniškos

„Gėlių mados keičiasi lėčiau nei rūbų arba interjero. Šiemet vasaros sezono mada – bijūnai. Jie perkami ne tik vestuvėms, bet ir kasdien. Tai – graibstomos gėlės. Vasaros antroje pusėje atsiras jurginai, tai ryškiausios vasaros gėlės“, – tikino floristas.

Anot jo, rožės visada madingos, bet „karščiausios“ gėlės visgi yra bijūnai, hortenzijos ir jurginai.

REKLAMA
REKLAMA

„Bijūnų mada atėjo iš vestuvių rinkos, vestuvių puošybos. O ten pakliuvo iš socialinės medijos, „Pinterest“ platformos. Dabar daug lengviau pasiekti informaciją, tendencijos daug greičiau mus pasiekia“, – sakė floristas.

REKLAMA

Jis tikina, kad gėlių efektas, tai, kad jos gražiai atrodo nuotraukose – svarbu.

„Svarbus vaizdas, nuotraukose ir gyvai. Norima, kad būtų didelis pirmas įspūdis“, – aiškino A. Mažonas.

Bijūnai, pasak floristo, kainuoja įvairiai. Kaina priklauso nuo to, ar jie lietuviški ar atvežtiniai, kokios jie rūšies, dydžio. Tokios gėlės šiandien kainuoja nuo 3 iki 4 eurų.

„Už daržo bijūną 4 eurai nėra normali kaina, bet už specialiai auginamus – taip. Šiais bijūnais, kurių net pumpurai labai dideli, prekiaujama gėlių salonuose, nes net salonui gana brangu tokią gėlę nusipirkti, maža tikimybė, kad močiutė gatvėje prekiaus būtent tokiais bijūnais“, – sakė floristas A. Mažonas.

REKLAMA
REKLAMA

Laukų gėlės be pavadinimo? Kodėl ne?

„Florisima“ salonų direktorius Viktoras Bobinas tikina, kad gėlių mados išties egzistuoja. Visgi labiau nei pačios gėlės keičiasi gėlių spalvos.

„Šių metų spalva – gyvo koralo arba lašininė. Ši spalva dabar madinga. O šiaip įtakoja ne mados, bet sezoniškumas. Dabar yra bijūnų metas, jie pačiame gražume. Žinoma, Lietuvos laukuose jie greitai peržydės, nes labai karšta. Bet jų mes turime importuotų ir dar ilgokai turėsime“, – sakė V. Bobinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, bijūnas šiuo metu yra gėlė numeris vienas, o štai antra – hortenzijos.

„Pamažu populiarėja įvairios laukų gėlės, kartais jos nė neturi pavadinimo. Perkant Olandijos aukcionuose būna parašyta „vasarinė gėlė“, todėl, kai perki net nežinai, ką nusiperki. Anksčiau pirkėjai į tai žiūrėjo skeptiškai, ir dabar yra žmonių, kurie į tai žiūri atsargiai. Jos gana brangios, jei laukų gėlės nereiškia, kad jos už dyką“, – pasakojo „Florisima“ vadovas.

REKLAMA

Kainos, pasak verslininko, yra įvairios ir jos priklauso nuo gėlės rūšies, dydžio, retumo.

„Kainos svyruoja nuo 1 euro iki kelių, mes manome, kad 1 euras už žiedą nėra daug, bet čia kaip kam“, – kalbėjo „Florisimos“ vadovas.

Lietuviai mėgsta patvarias gėles

Gėlių salono „Nijolės gėlių namai“ atstovė Nijolė sakė, kad selekcininkai nesnaudžia ir kas vasarą atsiranda naujų gėlių porūšių, naujų pavadinimų.

REKLAMA

„Šiuo metu populiarūs įvairiaspalviai ir įvairių rūšių bijūnai, laikmetis duoda savo. Neatsilieka ir kitos retesnės ir patvaresnės gėlės. Jaunimas stebi tendencijas, linkstama į natūralumą, lengvumą, gėlėse ieškoma gamtos“, – sakė „Nijolės gėlių namų“ vadovė.

Pirkėjams patinka gražios ir sveikos gėlės, jos turi teikti emociją.

„Spalva ir žiedo forma taip pat svarbi, karpymai, garbanojimai patinka žmonėms“, – sakė gėlininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, pirkdami gėlės žmonės žiūri į kainas, bet aukštesnės kategorijos gėlės visada kainuoja daugiau.

„Jei norite džiaugtis gėle ilgiau, ji kainuos brangiau. Aš sakau, kad perkate gėlės DNR. Jei gėlė brangesnė ji ir stovi ilgiau. Tarkime, bijūnai kainuoja nuo 1,5 iki 3 eurų už žiedą. Mes vežamės iš Olandijos, vietiniai augintojai kol kas laikosi kukliau, mums reikia vienodų gėlių, reikia jų daugiau. O Lietuvoje gali būti mėgėjiškai užauginta, yra ir lietuviškų gerų, bet jie laikosi kitaip, jų genetika kitokia. Selekcininkai atrasdami naujas rūšis viską, kas geriausia sudeda į „lagaminėlį“, – sakė gėlininkė.

REKLAMA

Grožis viduryje laukų

Bijūnai Lietuvoje auga ne tik močiučių darželiuose, bet ir laukuose. Tuo galima įsitikinti Kauno rajone greta Babtų, kur buvusių mokslininkų, o dabar pensininkų Ciplijauskų pora lauke augina 101 skirtingų bijūnų rūšį. Pensininkai darbuojasi padedami sūnaus, gėlės pardavinėja Kauno turguose, tiekia bažnyčioms.

„Keliamės penktą ryto ir skiname, šiandien čia praleidau visą dieną, nes kai neskiname tada vedame ekskursijas, žmonės važiuoja ir važiuoja pažiūrėti šito grožio“, – pasakoja bijūnų lauko savininkė, mokslų daktarė Lionė Ciplijauskienė. 

REKLAMA

Anot jos, bijūnus jie augina jau ne vienerius metus, šaknis siunčiasi iš Olandijos, o ir patys mėgina išvesti savo veislę.

„Turime čia visko, nuo geltonų iki kraujo raudonumo, didelių, mažų, įdomių ir senoviškų iš močiutės daržo. Kai nužydės bijūnai imsimės jurginų“, – sakė moteris vedžiodama po bijūnų lauką.

Ciplijauskų bijūnai – nebrangūs, ypatingai jei pirkėjai-ekskursantai atvyksta tiesiai į lauką, o ir turguose juos pardavinėja pigiau, todėl, sako, susilaukia pavydžių žvilgsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų