Tai padaryti konservatorių paskatino R. Žemaitaičio retorika socialiniuose tinkluose apie galimą grėsmę Lietuvai ir jos žmonėms.
„Šis politikas pareiškė, kad į Lietuvą įsiveržus orkų žudikams, jis perduos priešui valdančiosios daugumos namų koordinates, kad jie žinotų, kur leisti raketas“,– pranešime žiniasklaidai rašo B. Matelis.
„Aš pirmas šeimą išgabenčiau ir tų kiaulyčių iš daugumos namus, turtus pirmas koordinates duočiau, kur susprogdinti“,– rašė R. Žemaitis socialiniame tinkle „Facebook“ šių metų gruodžio 1 dieną.
Matelis: Žemaitaitis „galimai rengiasi išduoti ir parduoti valstybę“
Pasak B. Matelio, tokie R. Žemaitaičio pareiškimai viešoje erdvėje verčia sunerimti, kad jis „galimai rengiasi išduoti ir parduoti valstybę“, kuriai yra prisiekęs tarnauti. Konservatoriaus nuomone, šiuo atveju, Seimo nario pareiškimai gali būti traktuojami ir kaip kvietimas visuomenę susidoroti ne tik su politiniais oponentais, bet ir su visais kitais piliečiais, turinčiais kitokias vertybes.
B. Matelis taip pat papašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti R. Žemaitaičio viešus pasisakymus, skatinančius neapykantą, žeminančius Seimo prestižą bei niekinančius Seimo nario priesaiką.
Tyrimas dėl antisemtinių pareiškimų
Seimas pradėjo apkaltos procesą R. Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių įrašų socialiniame tinkle ir kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kad šis įvertintų, ar parlamentaro teiginiai prieštarauja Konstitucijai.
Šių metų gegužę ir birželį Seimo narys savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė įrašus, kuriuose kaltino žydus vykdžius lietuvių trėmimą, Izraelio Valstybės elgesį prilygino Rusijos veiksmams Ukrainoje.
Generalinė prokuratūra savo ruožtu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Teisinį imunitetą turintis R. Žemaitaitis jame apklaustas kaip specialusis liudytojas.
Remigijus Žemaitaitis pranešė įsteigęs naują partiją „Nemuno aušra“
Artėjančiuose Seimo rinkimuose politikas Remigijus Žemaitaitis pranešė įsteigęs naują partiją „Nemuno aušra“. Ar ši politinė jėga turi bent menkiausią galimybę mesti iššūkį senbuviams? Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas ir Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas Matas Baltrukevičius.
Kokias perspektyvas matytumėte naujai Remigijaus Žemaitaičio partijai „Nemuno aušra“?
L. Kontrimas: Ji būtų tokia kartojanti regioninių partijų tipą ir, matyt, būtų skirta protesto elektorato balsams surinkti. <...>
R. Žemaitaitis turi labai stiprias pozicijas savo vienmandatėje [apygardoje], tai visai įmanomas dalykas, kad jis tą stuburinį žmonių skaičių ten ir susirinko. Nes taip staigiai įkurti partiją nėra paprasta, juo labiau, jei žiūrėtumėme per visą Lietuvą, R. Žemaitaičio populiarumas nėra vienodas priklausomai nuo vietos.
Tiesą sakant, daliai žmonių visada patiks tokio tipo truputį chamiški politikai, nes neva antisisteminiai, bet žmonės, kurie jau apsisprendžia rinktis ir pradeda galvoti apie valstybės valdymo prasmę, neretai į tuos ūbavimus žiūri su atsargumu ir skepsiu.
Tai žiūrėsime, kaip seksis, bet kuriuo atveju, jei jis ją įkurs, tai kitiems Seimo rinkimams jis turi visiškai realius šansus pakovoti dėl vietų Seime.
Pavadinimas primena sovietmetį
Gali perlipti 5 procentus?
L. Kontrimas: Ne, manyčiau, kad būtų su vienmandatininkais. Bet kaip toks vienetas, jis egzistuoja. Bet apie 5 procentus kol kas ne. Dar pakanka šitų, kurios yra.
Tačiau pasižiūrėkime, tame spektre, kai mes kalbame apie protesto elektoratą, mes kol kas tokios ryškios jėgos, kuri jiems dedikuotų savo visą turinį, kol kas neturime. Tai, matyt, Žemaitaitis greitai taiko į šią nišą, nes panašu, kad „Šeimų Sąjūdis“ partija netaps.
Žiūrėsime, kaip į tai reaguos kitos partijos. Rinkiminiai metai – populizmo galima visiems. Jei tradicinės, senesnės partijos neišdrįs įlipti į politinę rinkodarą, tai atiduos daug balų tokiai jėgai.
Pavadinimas, beje, toks komunistinis, sovietinis: „Prie Nemuno kitas išaušo jau rytas“. Man tai iš karto sukelia negatyvią reakciją.
Kaip pati partija, kiek ji turi perspektyvų?
M. Baltrukevičius: Jeigu žiūrėtume į parlamentinę opoziciją, greičiausiai Seimo rinkimuose matysime labiau sofistikuotas programas. Kai Žemaitaitis kalba apie tai, kad reikia išklasinti visuomenę, nes yra klasė, kuri gali savo vaikus leisti į privačias mokyklas (čia, aišku, yra aliuzija į G. Landsbergio žmonos verslą).
Kalba daug apie užsienio politiką, kad reikia sutarti su kaimynais ir kad, pasirodo, ne Putinas yra problema santykiuose su Rusija, o dabartiniai valdantieji. Tai greičiausiai bus partija, kurios pagrindinius pasiūlymus bus galima sutraukti į keletą punktų.
Žinutė paprasta, nereikia didelio išsilavinimo, kad suprastum, ką norima pasakyti ir padaryti, iš esmės, tokia žinutė gali rasti savo rinkėją.
Manau, kad bus labai svarbūs artimiausių mėnesių įvykiai, ta pati R. Žemaitaičio apkalta – kaip viskas susidėlios. Iš vienos pusės, Žemaitaičiui yra nenaudinga, jei jis galiausiai praras mandatą ir užsitrauks bausmę, kad 10 metų negalės būti renkamas į pareigas, kur reikia priesaikos. <...>
Jeigu pasižiūrėtume į tai, ką R. Žemaitaičiui netikėtai pavyko nuveikti savivaldos rinkimuose Klaipėdoje, tai nebūčiau toks tikras, kad jo partijai būtų neįmanoma patekti į Seimą. Visko gali būti, iki rinkimų liko daug laiko.
Artimiausių mėnesių įvykiai labiau sudėlios akcentus. Galiausiai, jei partija bus oficialiai įsteigta, matysime jos reitingus, R. Žemaitaitis, kaip pirmininkas, grįš į „Vilmorus“ apklausas, iš kurių buvo pašalintas kai pasitraukė iš „Laisvės ir teisingumo“ pirmininko posto, tada realiau matysime ir galėsime įvertinti jo politinį svorį.
Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Jei kažkas save laiko KIAULĖMIS, tai ar tai ŽEMAIČIO kaltė?