Seimo kanceliarija atkerta - ji priversta taupyti ir brangesnių nupirkti neišgalėjusi.
Štai du - „Samsung“ ir „Huawei“ išmanieji telefonai, kuriuos prieš pusmetį darbo reikmėms galėjo pasirinkti seimūnai. Atsiliepti kviečia brangesnis, kurį ir pasirinko dauguma parlamentarų. Nors aparatas praėjusių metų laidos, jame net keturių branduolių, pusantro gigaherco procesorius, o akumuliatorius, anot gamintojo, kalbėti leidžia iki 14 val., didelei daliai seimūnų šis aparatas – per prastas.
Rašyti laiškus - nesaugu
Štai ilgametis Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas skundžiasi, kad šiuo telefonu kalbėti ir rašyti laiškus yra nesaugu.
Kitas konservatorius Kęstutis Masiulis išduotą naująjį išmanųjį telefoną pasidėjo namie kaip atsarginį. Su juo jam nepatogu naršyti, rašyti laiškus, tad toliau naudojasi šiuo senuoju, daug didesniu ekranu.
Kęstutis Masiulis piktinasi, kad Seimo kanceliarija neleido parlamentarams pasirinkti telefono modelio ir visiems buvo užsakyti vienodi. Socdemas Algirdas Sysas piktinasi telefono baterija.
Po konkurso telefonų pirkimą iš bendrovės „Telia“ organizavęs Seimo kanclerio pavaduotojas prabangesnių išmaniųjų telefonų įsigeidusiems seimūnams atkerta, kad tik tokius tegalėjo įpirkti už numatytą 40 tūkst. € biudžetą.
Atsirado atnaujinimai
Išlaidas telefonams suplanavo dar praėjusios kadencijos Seimas, jų pirkimą svarstė ir valdyboje buvęs Algirdas Sysas.
Paaiškėjo, kad Seimo nariams išdalinti telefonai ne visiškai įsikraudavo dėl gamintojo operacinės sistemos spragų. Kanceliarija praneša, kad pastarosiomis dienomis atsirado sistemos atnaujinimas, kurį įsidiegus bent jau telefono baterija turėtų tarnauti ilgiau. Nepatenkinti valdiškais išmaniaisiais, kai kurie parlamentarai užsimojo pirkti brangesnius iš Seimo lėšų parlamentinei veiklai, tačiau Etikos ir procedūrų komisija to neleidžia.
Šie telefonai Seimo nariams išdalinti dvejiems metams, taigi jau po pusantrų metų jie gali tikėtis naujų telefonų.
Išsamiau žiūrėkite tv3 reportaže: