Naujasis socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius tikina neparemsiantis Seimo pirmininkui Tautos prisikėlimo partijos lyderiui Arūnui Valinskui rengiamos nepasitikėjimo procedūros.
„Galiu pasakyti, kad aš tikrai po interpeliacija nepasirašysiu, o frakcija artimiausiu metu diskutuos dėl pasirašymo“, - pirmadienį naujienų portalo alfa.lt tiesioginėje konferencijoje sakė A. Butkevičius.
Socialdemokratų vadovo nuomone, esant įtemptai socialinei ir ekonominei padėčiai nepasitikėjimo procedūra Seime užimtų daug laiko ir atitrauktų parlamentarus nuo aktualesnių klausimų sprendimo. Jis taip pat teigė manantis, jog nepasitenkinimą
Seimo pirmininko darbu nulėmė pastarojo patirties stoka, todėl A. Valinskui reikia duoti laiko iki pavasario sesijos pabaigos ir tuomet įvertinti, ar jis yra tinkamas užimti šias pareigas.
„Jo darbo broką galbūt įtakojo patyrimo stoka ir konservatorių spaudimas skubinti įstatymų svarstymą. A. Valinskas prasitarė manantis, jog teikdamas svarstyti kai kuriuos įstatymus galbūt per daug skubėjo“, - BNS savo motyvus neparemti nepasitikėjimo A. Valinsku komentavo A. Butkevičius.
Tuo tarpu jo pirmtakas socialdemokratų vadovo poste G. Kirkilas yra sakęs, kad asmeniškai remtų nepasitikėjimą Seimo pirmininku A. Valinsku.
„Aš jau sakiau, galvoju, kad A. Valinskas netinkamas eiti šioms pareigoms, tai įrodė savo darbu. Manau, kad ir didžioji dalis frakcijos laikysis tokios pozicijos“, - BNS pirmadienį sakė G. Kirkilas.
G. Kirkilo manymu, A. Butkevičiaus nuosaikią poziciją nepasitikėjimo A. Valinsku atžvilgiu lemia jo dalyvavimas prezidento rinkimuose: „Kaip kandidatas jis (A. Butkevičius - BNS) laikosi korektiškos pozicijos“.
Perklaustas, ar jis mano, jog A. Butkevičiaus pasisakė nepasitikėjimo neremsiantis, norėdamas išlikti korektiškas konkurento prezidento rinkimuose atžvilgiu, G. Kirkilas atsakė: „Aš nemanau. Aš žinau“.
Opozicinė Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija vasario 18 dieną paskelbė inicijuojanti nepasitikėjimą parlamento vadovu. Kovo 10-ąją prasidėjus Seimo pavasario sesijai per porą dienų tikimasi surinkti parlamentarų parašus.
Pagal Seimo Statutą, siūlymas atleisti Seimo pirmininką iš pareigų turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pasiūlo ne mažiau kaip 29 Seimo nariai.
Tačiau norint atleisti parlamento vadovą, už tai privalo balsuoti daugiau kaip pusė, t. y. 71, parlamentarų.