Negavę papildomų daugiau nei 22 mln. litų, teisėsaugininkai ir teismai tikina negalėsiantys tinkamai taikyti nuo gegužės pradžios pradėjusių galioti Baudžiamojo, Baudžiamojo proceso ir Bausmių vykdymo kodeksų nuostatų, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Teisėsaugai ir teismams šiais metais reikia dar 22 mln. 274 tūkst. litų. Šie pinigai šių metų biudžete nenumatyti.
"Tikslinant biudžetą bus atsižvelgta į situaciją, bet tiksli suma dar neaiški. Manau, kad apie pusę prašomos sumos bus galima skirti", - dienraščiui sakė finansų ministrė Dalia Grybauskaitė.
"Gerai, kad bus paskirta 10 milijonų. Bet ką reikės daryti vėliau? Jeigu likusių pinigų nebus, nebus galima vykdyti kai kurių funkcijų", - sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis.
Dienraščio teigimu, Finansų ministerija šiuo metu vertina biudžeto galimybes ir aiškinasi, ar pinigų prašytojams iš tikrųjų reikia tiek pinigų, kiek jie nurodo.
"Daugelis naudoja seną taktiką. Prašo dvigubai daugiau, nes mano, kad vis tiek visų negaus. Finansų ministerija iš pradžių neduoda. Jeigu nenusileidžia, sutariama dėl pusės pinigų", - dienraščiui sakė šaltinis Vyriausybėje.
Pasak G.Jasaičio, kuris vadovavo darbo grupei, rengusiai priemonių, būtinų palaikyti naujų kodeksų gyvybę, planą, buvo skaičiuotos tik būtinos išlaidos.
Vien naujai įdarbintų pareigūnų atlyginimams reikia daugiau nei 3 mln. litų. Pradėjus galioti naujiems kodeksams atsirado būtinybė įsteigti papildomus ikiteisminio tyrimo teisėjų etatus.
Vidaus reikalų ministerijos Informatikos ir ryšių departamente, kuris buvo susijęs su balandžio mėnesį kilusiu skandalu dėl neteisėto duomenų rinkimo, numatyta įdarbinti dar 10 žmonių.
Šalies prokurorai turėtų įgyti dar 107 padėjėjus. Įrengus atskiras lokalines zonas kaliniams, Kalėjimo departamentui reikės dar 144 darbuotojų.
Lėšų taip pat prašoma nepilnamečiams skirtiems ilgalaikių pasimatymų kambariams įrengti, nuteistųjų iki gyvos galvos, drausminių grupių, areštinių patalpoms įrengti.
Įsigaliojus naujiesiems kodeksams, taip pat atsirado papildomų išmokų liudytojams, nukentėjusiems, vertėjams ir ekspertams. Didėja ir daiktų saugojimo, sunaikinimo išlaidos, taip pat lėšų naujoms priemonėms liudytojų anonimiškumui garantuoti, naujiems proceso dokumentų blankams ir t.t.
Kitais metais pinigų reikės dar daugiau. Manoma, kad suma išaugs iki 30 mln. litų.
BNS