• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naudingi patarimai, kaip įsirengti darbo kambarį

Dabar daugeliui žmonių būstas – ne vien šilumos ir jaukumo oazė, kurioje galima pailsėti nuo kasdienių darbų tarp artimųjų. Nemažą dalį darbo neretai tenka atlikti ir namuose. Štai kodėl namų kabineto dizaino klausimas toks aktualus.

Dabar daugeliui žmonių būstas – ne vien šilumos ir jaukumo oazė, kurioje galima pailsėti nuo kasdienių darbų tarp artimųjų. Nemažą dalį darbo neretai tenka atlikti ir namuose. Štai kodėl namų kabineto dizaino klausimas toks aktualus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sėkmės sąlyga

Norint, kad darbas gerai sektųsi, jam skirtą kambarį namuose būtina tinkamai įrengti. Deramai apipavidalintas kabinetas taps tyliuoju partneriu, padarančiu darbą produktyvesnį ir malonesnį.

REKLAMA

Darbas namuose – tai ne sėdėjimas prie virtuvės stalo aštuonias valandas ir nešiojamojo kompiuterio klavišų baksnojimas. Darbo našumui daug įtakos turi tinkamas jo organizavimas. Taigi kabinetas – tai visavertis ergonomiškas kambarys, svarba nenusileidžiantis kitoms būsto patalpoms: miegamajam, svetainei, virtuvei, vonios kambariui.

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, daug paprasčiau pritaikyti darbo reikmėms erdvaus namo kambarį, o norint tai padaryti bute, reikia atsižvelgti į kai kurias papildomas aplinkybes.

Kabineto dizaino aspektai

Kabineto įkūrimas bute labiausiai priklauso nuo šio ploto. Skirti atskirą patalpą įrengti darbo kambariui ne visada yra galimybių. Todėl kabinetu neretai būna kambario kampas, kuriame pastatomas kompiuterio stalas ir kėdė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet tokiu atveju patogiai darbo vietai sukurti prireikia nemažai pastangų ir kūrybiškumo. Juk viename kambaryje suderinti skirtingos paskirties funkcines zonas gana sudėtinga.

Didelis butas – puiki galimybė įgyvendinti drąsias dizaino idėjas. Tarp jų – ir prabangaus kabineto, pavyzdžiui, klasikinio arba į jį panašaus stiliaus.

REKLAMA

Vis dėlto planuojant vienokį arba kitokį darbo kambarį (ar darbui skirtą zoną) pirmiausia reikia atsakyti sau į kelis klausimus:

koks darbas kabinete bus atliekamas;

ar planuojama priimti lankytojus ir ar jų vizitai būtų dažni;

ar čia darbuosis tik vienas žmogus, ar daugiau;

kokios medžiagos ir priemonės bus laikomos kabinete;

kokia įranga reikalinga atlikti darbui;

kuriuo paros metu darbas bus intensyviausias.

Ką reikia numatyti

Darbas namuose yra daug patogesnis negu biure, bet turi ir kai kurių neigiamų ypatybių, kurių įsirengiant kabinetą būtina paisyti. Visų pirma – tai būtinybė išvengti trukdančių garsų. Vadinasi, tenka pasirūpinti gera to kambario garso izoliacija, nes nuolatinis triukšmas kenkia veiklos efektyvumui.

REKLAMA

Negalima užmiršti ir darbo įrangos skleidžiamų garsų, todėl daugelį įrenginių geriausia į montuoti į baldus arba naudoti specialias pertvarėlės, mažinančias triukšmą.

Esant namuose sunku atsiriboti nuo šeimos narių draugijos. Vis dėlto labai svarbu, kad darbo kambarys liktų privati vieta, kurioje kitų asmenų lankymasis ribojamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagunda pasižiūrėti televizijos laidą arba prisidėti prie užkandžiaujančiųjų taip pat sulėtina darbo tempą ir gali sutrukdyti atlikti numatytas užduotis laiku. Geriausia išeitis būtų atskiras kambarys.

Ilgas buvimas nenatūralioje aplinkoje kelia grėsmę sveikatai, todėl kabinetą rekomenduojama įsirengti tame kambaryje arba toje patalpos dalyje, kur pakanka saulės šviesos.

REKLAMA

Taip pat verta atsižvelgti į vaizdą už lango. Bet koks darbas tampa malonesnis, kai retkarčiais akis galima pailsinti grožintis priešais atsiveriančia gamtos panorama: medžiais, gėlynu, upės pakrante ir pan. Suprantama, kad darbo vieta turi būti ir gerai vėdinama.

REKLAMA

Sveikatai ir darbo našumui kenkia nepatogi darbo zona. Jei darbuojamasi kompiuteriu, tinkamiausi tokie baldai, kad dirbant monitoriaus viršus būtų akių lygiu ar šiek tiek žemiau, o atstumas tarp veido ir monitoriaus turėtų sudaryti apie 60 cm.

Kojas patogiausia laikyti ant specialios atramėlės. Tinkamu kampu palenkta reguliuojamo aukščio biuro kėdės atkaltė padeda sumažinti stuburui tenkantį krūvį ir išvengti nugaros skausmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepriklausomai nuo to, ar namuose dirbama atskiroje patalpoje, ar darbinei veiklai pritaikytoje kambario dalyje, ar lankytojai priimami, ar ne, darbo sąlygos privalo būti saugios ir patogios. Baldų ir aksesuarų medžiagos turi būti kokybiškos ir ekologiškos, elektros instaliacija ir prietaisai tvarkingi, o laidai nesipainioti po kojomis.

REKLAMA

Galimi variantai

Dažnai namų kabinetas asocijuojasi su prabangiais masyviais klasikinio stiliaus baldais ir solidžia apdaila. Bet tai jau pasenęs stereotipas.

Šiuo metu butuose esantys darbo kambariai stebina įvairove: jiems būdingos modernios medžiagos, naujoviški baldai ir įmantriausių formų aksesuarai.

REKLAMA

Dėl mokslo ir technikos laimėjimų ši patalpa vis rečiau panėšėja į baimingą pagarbą sukeliančią mokslininko arba rašytojo šventovę. Kabinetas gali būti įrengiamas ir nedidelėje kambario dalyje arba nišoje, kuri prireikus gali būti paverčiama miegamuoju arba vieta pavaišinti svečiams arbata.

REKLAMA
REKLAMA

Kai buto plotas nėra didelis ir kabinetą tenka įkurdinti miegamajame arba svetainėje, jam apstatyti ypač praverčia transformuojamieji ir moduliniai baldai.

Griežta klasikinio stiliaus darbo kambario aplinka nėra tokia taisyklė, kurios nevalia sulaužyti. Neskatinanti pernelyg atsipalaiduoti, bet šilta atmosfera geriausia nuteikia darbui. Ryškių spalvų akcentai ir dekoratyvūs apdailos medžiagų raštai išsklaido monotoniją ir padaro veiklą daug malonesnę.

Svarbiausios darbo vietos taisyklės

Jei yra nors mažiausia galimybė įsirengti atskirą darbo kambarį, reikia taip ir padaryti. Šiuo tikslu įmanoma pritaikyti net balkoną, palėpę arba sandėliuką.

Visus daiktus reikia laikyti tik jiems skirtose vietose, o reikmenys, kuriais naudojamasi kasdien, turi būti padėti taip, kad juos pasiimti būtų galima neatsikeliant nuo kėdės.

Patartina išnaudoti sienų paviršių: šalia stalo pakabinti lentelę su pritvirtintais kabliukais – ant jų patogu pakabinti žirkles, lipniosios juostos rulonėlius ir pan., taip pat lentą su kišenėlėmis laikyti ketinamiems išsiųsti laiškams, užrašams ir įvairioms smulkmenoms ir dar vieną lentą klijuoti arba prisegti rašteliams su reikiamomis atlikti užduotimis.

REKLAMA

Ant dėžučių, segtuvų, aplankų reikia užrašyti, kas juose laikoma, tai padės išvengti nemažai laiko sugaišinančių paieškų.

Kiekvieną vakarą savo darbo vietą būtina susitvarkyti, kad kitą dieną būtų galima sėsti prie tuščio ir švaraus stalo.

Nereikia kaupti daiktų, kuriais nebesinaudojama – ilgainiui jie užima vis daugiau vietos ir trukdo surasti tai, ko reikia.

Patartina susidaryti dienos, savaitės, mėnesio darbų sąrašą ir jo griežtai laikytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų