Tokiais pastebėjimais dalijasi kai kurios kelionių agentūros ir draudimo bendrovės.
Išaugo keliautojų skaičius
„Tez Tour“ kelionių agentūros bendras Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje aptarnautų turistų skaičius šių metų pirmąjį pusmetį sudarė 42 tūkst. ir buvo 63 proc. didesnis nei 2020-ųjų analogišką laikotarpį, rašoma pranešime žiniasklaidai. Palyginus šią vasarą su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu keliautojų skaičius augo net 7 kartus.
„Turistų skaičiaus augimui įtakos turi švelnėjančios karantino sąlygos, įsibėgėjęs vakcinavimo procesas ir suvienodinti keliavimo reikalavimai. Pastebime ir naują tendenciją – žmonės ieško kelionių draudimo, kuris apsaugotų ir nuo COVID-19. Suprantame, kaip svarbu keliaujant jaustis saugiai, todėl džiaugiamės, kad Lietuvos draudimo bendrovės pradėjo jį siūlyti“, – pastebėjo Inga Aukštuolytė, įmonės Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.
I. Aukštuolytė pastebi, kad skiepai ir kiti papildomi saugikliai, tokie kaip draudimas, paskatino keliautojus drąsiau planuotis ir rudens sezono keliones.
Kelionės draudimas nuo COVID-19
Draudimo bendrovė „Gjensidige“ nuo liepos pabaigos į savo kelionių draudimą įtraukė apsaugą užsienyje COVID-19 liga susirgusiems klientams. Ją taikant nėra numatyti draudimo ribojimai pagal šio susirgimo atvejų skaičių šalyje, į kurią vykstama.
„Rūpinamės kelionių išsiilgusiais žmonėmis – į kelionių draudimo medicininių išlaidų paketą įtraukiame papildomą apsaugą nuo COVID-19. Tai padeda keliautojams jaustis saugiau ir drąsiau lankytis užsienyje“, – teigė Viktorija Katilienė, draudimo bendrovės Žalų departamento vadovė Baltijos šalims.
Pasak V. Katilienės, keliautojams draudimas atlygins išlaidas už būtinąją medicinos pagalbą gydymo įstaigoje bei apmokės gydytojo paskirtus vaistus. Kelionių draudimas taip pat apima transportavimo iki gydymo įstaigos ir atgal, medicininio repatrijavimo, nepilnamečių vaikų iki 16 metų parvežimo išlaidas.
Bendrovės duomenys rodo, kad kelionių draudimo apimtys praėjusį mėnesį, lyginant su šių metų sausiu, išaugo tris kartus.
Palyginus su praėjusiais metais, vidutinė kelionių draudimo sutarties įmoka šiemet padidėjo 40 procentų. Draudikės teigimu, šį pokytį lėmė pasikeitę keliautojų įpročiai – dėl ilgos pertraukos žmonės renkasi ilgesnes ir tolimesnes keliones, taip pat mieliau keliauja didesnėmis grupėmis.
Bendrovės duomenimis, kelionių draudimo žalų skaičius nuo metų pradžios paaugo 50 procentų. Mūsų šalies žmonės dažniausiai renkasi šias kelionių kryptis: Egiptas, Turkija, Ispanija, Graikija ir Bulgarija.
Anot draudimo bendrovės atstovės, gydymo kainos tarp Lietuvos keliautojų populiariausiose šalyse augo beveik dvigubai. Egipte atostogaujantys žmonės į medikus dažniausiai kreipiasi dėl virškinamojo trakto susirgimų, o Graikijoje – dėl ausies uždegimo. Tuo tarpu Turkijoje tarp keliautojų dažnai fiksuojami abu įvardinti sveikatos sutrikimai.
Ekspertai atkreipia dėmesį, kad epidemiologinė situacija skirtingose šalyse labai greitai keičiasi ir valstybės nustato naujus reikalavimus turistams, todėl prieš kelionę būtina pasidomėti, kokių dokumentų ir tyrimų reikės atvykstantiems į konkrečią šalį bei grįžtantiems namo.