Kanados ir Jungtinių Valstijų kariškiai labai domisi kanadiečių bendrovės „Hyperstealth Biotechnology“ išrasta kamufliažo technologija, paverčiančia nematomais ne tik karius, bet ir kovinę techniką.
JAV kariuomenė remia šios technologijos plėtrą, kuri ilgainiui gali paversti jos karius visiškai nematomus. „Quantum Stealth“ pavadinta Kanados specialistų sukurta medžiaga žmones ir daiktus nematomais paverčia išlenkdama aplink juos šviesos bangas, skelbia „Dailymail.co.uk“. Pasak šią technologiją sukūrusios ir tobulinančios Kanados bendrovės „Hyperstealth Biotechnology“ atstovų, ši medžiaga savo poveikiu panaši į filmuose apie Harrį Potterį rodytą nematomąjį apsiaustą, paslepiantį juo apsigaubusius žmones nuo svetimų akių. Be to, skelbiama, jog „Quantum Stealth“ apsaugo ir nuo naktinio matymo prietaisų.
Pranešama, kad šios technologijos plėtra yra taip įslaptinta, kad „Hyperstealth Biotechnology“ negali viešai pademonstruoti savo sukurtos medžiagos efektyvumo: jos interneto svetainėje demonstruojami tik „Quantum Stealth“ imitaciniai modeliai. Į priekaištus, kad „Hyperstealth Biotechnology“ galbūt siūlo kariškiams „katę maiše“, bendrovės vadovas Guy'us Crameris reguoja ramiai: jo teigimu, tie žmonės, kuriems iš tikrųjų reikia pamatyti, kaip tai veikia, jau viską matė.
„Dvi atskiros JAV kariuomenės atstovų grupės, dvi Kanados kariškių grupės ir Kanados antiteroristinio padalinio „Federal Emergency Response Team“ atstovai yra matę ir išbandę realias medžiagas, tad gali patvirtinti, jog tai nėra manipuliacija vaizdo įrašais ar nuotraukomis“, – sakė G. Crameris, neseniai davęs interviu CNN televizijai.
Pasak jo, naująją technologiją išbandę JAV ir Kanados kariškiai įsitikino, kad ji veikia nenaudojant vaizdo kamerų, veidrodžių, apšvietimo ar baterijų. Ši medžiaga esanti lengva ir gana nebrangi. „Ir JAV, ir Kanados kariuomenių specialistai patvirtino, kad ji efektyviai veikia ir prieš karinės paskirties infraraudonųjų spindulių stebėjimo techniką, ir prieš vadinamuosius termovizorius“, – sakė „Hyperstealth Biotechnology“ vadovas.
Atsisakęs komentuoti šios medžiagos fizikinius šviesos bangų užlenkimo aspektus jis apsiribojo „Quantum Stealth“ technologijos pritaikymo galimybėmis, sakoma pranešime. Esą iš šios medžiagos pagaminti audiniai, iš kurių būtų siuvamos karių uniformos, suteiktų galimybę priešo teritorijoje numuštų lėktuvų pilotams pasislėpti nuo persekiojimo ir saugiai sulaukti specialiųjų pajėgų vykdomos evakuavimo operacijos. Ši medžiaga taip pat leistų sukurti naujos kartos nematomus lėktuvus, kurių nebūtų galima fiksuoti ne tik radarais, bet ir nepavyktų pamatyti akimis. „Quantum Stealth“ naudojantys povandeniniai laivai galėtų išnirti iš vandens prie pat priešo laivyno ir liktų nematomi.
Dar daugiau: G. Crameris tvirtina, kad Kanados kariuomenės tankai, naudojantys „Quantum Stealth“ kamufliažą, galėtų atakuoti priešo tankus būdami nematomi. Atakos metu būtų girdimas tik jų variklių ūžesys ir pabūklų salvės.
„Pasklidus žiniai apie nematomą kanadiečių kariuomenę, kuri gali judėti nepastebima, psichologinis poveikis priešui būtų triuškinamas, nes jis nežinotų, ar jau dabar nėra apsuptas. Kaip tu gali atakuoti tai, ko nematai, kaip gali gintis nuo to, kas yra nematomas?“, – retoriškai klausė jis.
Šiame vaizdo siužete – „Hyperstealth Biotechnology“ technologijos pristatymas per CNN televiziją.