Lėktuvnešis „HMS Queen Elizabeth“ neprisijungs prie pratybų prie Norvegijos Arkties pakrantės, jį pakeis „HMS Prince of Wales“.
Panaši situacija įvyko 2022 metų rugpjūtį, kai „HMS Prince of Wales“ patyrė sraigto gedimą pakeliui į mokomąsias pratybas su Jungtinėmis Valstijomis ir Kanada prie Šiaurės Amerikos krantų. Lėktuvnešį teko parvilkti atgal į uostą iš Vaito salos, o jo vietą pratybose užėmė „HMS Queen Elizabeth“.
Kadangi „HMS Queen Elizabeth“ susidūrė su problemomis, JK karinis jūrų laivynas gali negalėti nusiųsti savo lėktuvnešio į Raudonąją jūrą, kaip siūlė ginkluotųjų pajėgų ministras Jamesas Heappey. Situacija ten paaštrėjusi, nes Irano remiami husių sukilėliai taikosi į krovininius laivus vandenyse, jungiančiuose Aziją su Europa ir JAV.
Smogė 36 husių taikiniams
Šeštadienį JK prisijungė prie JAV ir smogė 36 husių taikiniams Jemene, vykdydama antrąją atakų bangą, kuria siekiama dar labiau sutrikdyti Irano remiamas grupuotes, nepaliaujamai puolančias tarptautinius interesus.
Sraigto problema yra antroji Karališkojo karinio jūrų laivyno nesėkmė per mažiau nei tris savaites po dviejų karo laivų susidūrimo Bahreino uoste, per kurį laivai buvo apgadinti, bet žmones nenukentėjo.
Kariuomenės pareigūnai teigė, kad tiria susidūrimo, per kurį laivas „HMS Chiddingfold“, atrodo, atsitrenkė į stovintį laivą „HMS Bangor“, priežastį. Abu laivai buvo dislokuoti Artimuosiuose Rytuose, kad padėtų saugoti prekybos laivus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!