Reguliariai atliekamos pratybos nebus atšaukiamos dėl Rusijos karo Ukrainoje, nes tai būtų „labai neteisingu signalu“, pareiškė NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas. Jo teigimu, karinė galios demonstravimas yra geriausias būdas sumažinti tolimesnės eskalacijos grėsmę.
Nepaisant Rusijos pareiškimų apie galimą branduolinio ginklo panaudojimą, NATO pažymima, kad pratybos yra „rutininės“ ir nesusijusios su kilusia tarptautine įtampa.
Spalio 17-30 dienomis vykstančių pratybų metu nebus naudojamos kovinės branduolinių užtaisų galvutės. Jų metu bus išbandoma jungtinių JAV ir Europos šalių kariuomenių veikla, koordinuojant bendrus veiksmus branduolinio ginklo panaudojimo atveju.
NATO skelbiama, kad šiose pratybose dalyvaus apie 60 lėktuvų iš 14 šalių, įskaitant JAV strateginius bombonešius B-52.
„Tvirtasis vidudienis“, tikėtina, sutaps su Rusijos kasmetinėmis pratybomis „Grom“ („Griaustinis“), kurios dažniausiai vyksta kiekvienų metų spalio pabaigoje, ir kurių metų Rusija išbando savo branduolinės triados (antžeminių raketų paleidimo sistemų, povandeninių laivų ir branduolinį užtaisą galinčių nešti lėktuvų) veikimą.
Rusija neatmeta galimybės Ukrainoje panaudoti branduolinį ginklą, o tai kelia nerimą Vakarų šalims. Praėjusį penktadienį Europos Sąjungos diplomatijos vadas Josepas Borellis pareiškė, kad Rusijai panaudojus taktinį ginklą Vakarai suduotų „galingą karinį atsaką“, tačiau ne branduolinį. Panašiai pirmadienį kalbėjo ir JAV prezidento administracijos atstovas J. Sullivanas. Jo teigimu, „bet kokio branduolinio užtaiso panaudojimas Ukrainoje, būtų tai taktinis ar strateginis ginklas, sulauks atsako.
Tačiau šiuo atveju JAV atstovas pareiškė, kad svarbiausia yra visoms Vakarų valstybėms, kartu su Indija ir Kinija, pasakyti Rusijai, kad branduolinio ginklo panaudojimas Ukrainoje yra „nesvarstytinas“.