Taip daroma todėl, kad Žemės sukimasis po trupučiuką lėtėja, ir į šį procesą galima atsižvelgti pridedant vieną sekundę, sakė NASA pareigūnas Danielas MacMillanas. Oficialioji para tunka 86 400 sekundžių, bet tikroji Saulės para yra 86 400,002 sek., nes Žemės sukimąsi lėtina Saulės ir Mėnulio traukos jėga.
Mokslininkų apskaičiuota, kad jau nuo 1820 metų para yra ilgesnė negu 86 400 sekundžių. Pirmą kartą viena sekundė buvo pridėta prie paros 1972 metais. Dabar kas trejus ar ketverius metus tai kartojama, siekiant suderinti astronominį ir žmonijos gyvenimo laiką. Pastarąjį kartą viena sekundė prie paros buvo pridėta 2012 metų birželio 30 d.; deja, tada buvo pastebėtas tam tikras kompiuterinių programų susitikimas.
Problemas kelia ir tai, kad tiksliai nežinoma, kada konkrečiai susidaro toji papildoma sekundė. Žemės sukimuisi gali turėti įtakos ir žemės drebėjimai bei ugnikalnių išsiveržimai, bet iš tikrųjų padėtis yra sudėtingesnė.
Todėl esama pasiūlymų atsisakyti tos papildomos sekundės, bet iki 2015-ųjų pabaigos jokio sprendimo nenumatyta. Jį turėtų padaryti Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga, speciali Jungtinių Tautų agentūra, kuri rūpinasi informacijos ir komunikacijų technologijomis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.