• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Narkotikų karas Meksikoje

Neseniai Meksikos miesto Masatlano kalėjime įvyko tikros skerdynės – susirėmė kaliniai iš dviejų konkuruojančių kartelių – Sinalojos ir „Los Zetas“. Žuvo beveik trys dešimtys nuteistųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Masatlano kalėjimas, kuriame bausmes atlieka ypač pavojingi nusikaltėliai ir kur įvyko precedento neturinčios žudynės, yra Sinalojos valstijoje, kurią kontroliuoja to paties pavadinimo narkotikų kartelio žmonės.

REKLAMA

Policijos duomenimis, kaliniams pavyko iš kalėjimo prižiūrėtojų atimti 3 pistoletus ir šautuvą. Tuomet jie įsiveržė į gretimą kalėjimo bloką, kur kalėjo kitos grupuotės nariai, ir sušaudė 18 nuteistųjų.

Tuo pačiu metu kiti nuteistieji siautėjo kitose patalpose. Peiliais jie subadė dar 11 kalinių. Teigiama, jog kruvinas konfliktas kilo todėl, kad abu karteliai nepasidalino įtakos sferomis narkotikų biznyje.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarkos sergėtojams prireikė keleto valandų, kad numalšintų skerdynes. Trys pareigūnai buvo sunkiai sužeisti.

Sinalojos kartelis – vienas didžiausių Meksikoje. Mat Sinalojos valstijoje gana palankios gamtinės sąlygos auginti opijatus ir marihuaną. Šio kartelio vadeiva Choakinas Guzmanas, pravarde Neūžauga, žurnalo „Forbes“ įrašytas į kalinamų pasaulio milijardierių sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sinalojos valstijos gubernatorius Chesus Agilaras vos prieš savaitę perspėjo, jog Masatlano kalėjimas katastrofiškai perpildytas, ir reikalavo dalį pavojingų nusikaltėlių pervežti į kitą įkalinimo įstaigą. Šiuo metu Masatlane kali 1650 ypač pavojingų nusikaltėlių.

REKLAMA

Pastaruoju metu per susirėmimus su narkomafijos nariais žuvo 15 policininkų. Trys federaliniai agentai buvo nušauti šiaurinėje Činhuahua srities dalyje. Nusikaltėliai apsupo dvi tvarkos sergėtojų mašinas ir suvarpė jas kulkomis.

O Mičoakano valstijoje narkotikų kartelio smogikai pareigūnų, kurie turėjo grįžti iš Meksiko, laukė pasaloje. Nusikaltėliai užblokavo kelią sunkvežimiais ir sušaudė policininkus. Susidorojimas vyko visai netoli mokyklos. Iš kulkomis suvarpyto automobilio buvo ištraukta 12 žuvusių pareigūnų, dar 13 buvo sunkiai sužeisti.

REKLAMA

Policija tvirtina, kad buvo sužeista ar žuvo ir keletas narkoprekeivių, tačiau nei lavonų, nei suimtųjų nėra.

Meksikoje ne pirmą kartą dėl įtakos narkotikų versle nužudyta tiek daug žmonių. Meksikos laikraščio „Universal“ duomenimis, birželio 11 dieną buvo nužudytas rekordinis žmonių skaičius – 85. Tai pats blogiausias rodiklis nuo 2006-ųjų, kai prezidentu tapo Felipė Kalderonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas kruvinas rekordas buvo užfiksuotas šių metų sausio 9 dieną – tuomet buvo nužudyti 69 žmonės. Skaičiuojama, kad F. Kalderono valdymo metais nuo narkobanditų rankos yra žuvę daugiau nei 23 000 meksikiečių.

Tačiau prezidentas iki šiol įsitikinęs, kad pasirinko tinkamą strategiją kovai su narkotikų karteliais. „Jei sėdėsime sudėję rankas, galutinai pakliūsime į banditų rankas ir gyvensime nuolatinėje baimėje, o mūsų vaikai neturės ateities. Be to, augant smurto bangai, mes prarasime ir nepriklausomybę“, – tvirtina F. Kalderonas.

Beje, Mičoakano valstija, kur banditai surengė kruvinus išpuolius prieš policiją, yra prezidento gimtinė. Čia nusikaltėlių pasaulį vienija narkotikų kartelis „La Familia“. Pernai ši grupuotė susidorojo su 12 federalinių agentų – jų lavonai su kankinimų žymėmis buvo numesti šalia greitkelio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų