37 proc. apklausos dalyvių teigia, kad uogas ir vaisius konservavimui renka patys arba augina sode, o 17 proc. prisipažįsta, kad uogienes verda iš turguje įsigytų uogų ir vaisių. Tuo tarpu 37 proc. atsakė, kad uogienių nekonservuoja.
Pasak Sergejaus Polovčenko, UAB „Dr. Oetker Lietuva“ direktoriaus, lietuviai – praktiški žmonės, todėl nuo senų laikų patys mėgsta rinkti uogas ir jas konservuoti.
„Uogų ar vaisių rinkimas ir jų virimas – savotiškas laisvalaikio praleidimo būdas, kuris pastaruoju metu vis labiau sudomina ir didmiesčių gyventojus. Pastebime, kad vasarą, ypač didžiuosiuose Lietuvos miestuose, padidėja ir uogienių tirštiklių pardavimai. Miestiečiai vis dažniau nori namuose išsivirti gardžią ir kokybiškai paruoštą uogienę, kurioje išliktų daugiau vitaminų, uogų ar vaisių spalva bei aromatas išliktų natūralūs“, – pastebi S. Polovčenko.
Apklausos rezultatai parodė, kad uogienes dažniau verda vyresni nei 36 metų respondentai, kurie yra sukūrę šeimas ir gyvena rajonų centruose arba kaimo vietovėse.
Dietologai atkreipia dėmesį, kad geriausia virti uogienes iš tokių uogų, kurias retai valgome. „Patartina rinktis uogas, kuriose yra daugiau įvairių žmogaus organizmui reikalingų medžiagų. Pavyzdžiui, iš šaltalankių, kurie termiškai neapdoroti nėra labai skanūs, rūgštoki, tačiau jie yra labai naudingi žmogaus organizmui, turi daug karotinoidų“, – sako „Dietos sistema“ gydytoja dietologė Žana Antonova.
Ji pastebi, kad cukrus ir saldūs patiekalai, tarp jų ir uogienės, yra sveikos mitybos piramidės viršūnėje, o tai reiškia, kad juos rekomenduojama valgyti rečiau. „Kokį dažnumą ir kiekį pasirinkti – nėra nustatyta, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo“, – sako Ž. Antonova.
Dietologai taip pat neturi griežtų rekomendacijų, su kokiu maistu geriau valgyti uogienę – viskas priklauso nuo žmogaus skonio. Visgi patartina saldžią ir daug kalorijų turinčią uogienę maišyti su nesaldžiais patiekalais, pavyzdžiui, varške ar natūraliu jogurtu ir pan.