Besisukantys namai yra ne tik įspūdingi, jie ir ekologiški.
Toks namas tarsi raganos trobelė ant vištos kojelės iš pasakos. Nors neįtikėtina, tačiau akivaizdu: suktis gali ne tik televizijos bokšte esantis restoranas, bet ir gyvenamasis namas, rašo „Die Welt“.
Užsinorėję iš to pačio kambario galime pažvelgti ir į gatvę, ir į sodą. Jei reikia saulės, namą pasukame taip, kad ji šviestų pro langą, jei saulė trukdo – pasukame į prieblandos pusę.
Viską galima įgyvendinti praktiškai: tokie besisukiojantys namai daromi ant mobilios platformos, kuri yra varoma motoro, buto savininkas gali jį įjungti ir sustabdyti kada užsimanęs.
Vienas žinomiausių tokių statinių - Freiburgo architekto Rolfo Discho Heliotropas (reiškia „Atsisukęs į saulę“). Šis pastatas primena bokštą ir gali suktis aplink savo ašį. Ant stogo yra įrengtos saulės baterijos, kurios gali būti nuolat atsukamos į saulės pusę. Dėl to pagaminamas maksimalus energijos kiekis.
Tačiau architektui R. Dishui svarbu ne tik ekologija: „Gyvenimas tokiame name tarsi nesibaigiantis nuotykis. Puiku, kai pro langą gali matyti vis kitokius vaizdus“. Pats architektas irgi gyvena tokiame name.
Heliotropas valdomas mygtuko paspaudimu, aplink savo ašį jis apsisuka per valandą.
Šiek tiek kitokį variantą pasiūlė Italijos pramonės dizaineris Luigi Colani. Jo projekte sukasi tik namo vidus: virtuvė, vonios kambarys ir miegamasis yra patalpinti ant rotoriaus, ir gali būti sukami tiek, kiek reikia.
Nors namo plotas tik 36 kv. m., sukuriamas didesnės erdvės įspūdis. Tuomet, kai namai bus statomi mažesniuose sklypuose, toks architektūrinis sprendimas gali būti itin patrauklus.
Tiesa, šie besisukantys namai nėra didelė naujovė, per XX amžių architektai buvo parengę ir įgyvendinę apie 100 tokių namų projektų. Pirmiausia buvo sukurti besisukantys restoranai, o dabar didžiausias architektų dėmesys tenka gyvenamiesiems namams.