Tokią „protesto“ formą prieš policiją ir siekiant įbauginti visuomenę pasirinko dėl draugo suėmimo nepatenkintas kriminaliniame kontekste žinomas Arūnas Jakštas.
Vyras subūrė jo sukurpto plano vykdytojų komandą (įtraukė ir nepilnamečius asmenis – aut. past.) bei kelios minutės po vidurnakčio sukėlė tikrą sąmyšį. Tokiu būdu buvo sudeginti 7 senesni automobiliai. Šiais veiksmais padaryta bendra žala siekė apie 4 tūkst. eurų.
Teismas įvardijo, kaip teroristus
Po šio nusikaltimo prabėgus 7-iems metams Kauno apygardos teisme nuosprendžius išgirdo 10 asmenų. Iš pradžių jie buvo teisiami pagal „egzotišką“ Lietuvoje Baudžiamojo Kodekso straipsnį – dėl teroro akto, dėl kurio atsirado ar galėjo atsirasti sunkių padarinių, nesunkiai sutrikdant sveikatą vienam ar daugiau žmonių arba sukeliant pavojų daugelio žmonių gyvybei ar sveikatai.
„Teroristais“ tapusios marijampoliečių gaujos vadeiva A. Jakštas tuo metu sulaukė griežčiausios 6,5 metų įkalinimo bausmės. Kiti vykdytojai – Petras Sidabra, Deividas Jurkūnas, Rytis Bendoraitis, Andrius Skirpstas, Rolandas Juozas Vyšniauskas, Raimundas Gelčys, Marius Kirjanovas, Tautvydas Guzaitis, Mantas Žaliauskas – sulaukė ketverių, trejų metų ar dar švelnesnių įkalinimo bausmių.
Bet „teroristais“ paversti banditai iškart pateikė apeliacijas, kurias išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas kaltinimus gaujos nariams perkvalifikavo. Galiausia, jie buvo nuteisti jau tik dėl svetimo turto sugadinimo. Dėl šios priežasties tam pačiam A. Jakštui bausmė buvo sušvelninta dvejais metais.
Daliai kitų gaujos narių bausmės taip pat buvo sušvelnintos, tačiau dėl to, kad jie buvo nuteisti ir dėl kitų nusikaltimų, kai kurie jų už grotų buvo priversti praleisti net daugiau nei gaujos vadeiva A. Jakštas. Pavyzdžiui, M. Kirjanovui skirta 9 su puse metų subendrinta įkalinimo bausmė.
Eina iki pabaigos
Po apeliacinės instancijos gaujos nariai kiek atlėgo, bet A. Jakštas nutarė eiti iki pabaigos. Jis kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą, kurio prašė visiško išteisinimo šioje byloje.
A. Jakšto advokatas Linas Belevičius tv3.lt patvirtino, kad jo kliento kaltė visą laiką buvo įrodinėjimą anoniminio liudytojo parodymais:
„Tas nežinomas liudytojas proceso metu buvo apklaustas tris kartus. Keisčiausia, kad visus kartus jis davė skirtingus parodymus. Dėl to kreipėmės į Aukščiausiąjį Teismą, kuris grąžindamas bylą nagrinėti iš naujo tarsi patvirtino mūsų nuogąstavimus.
LAT aiškiai pabrėžė, kad tokie įrodymai nėra patikimi. Mano klientas A. Jakštas siekia įrodyti, kad nėra susijęs su įvykiais Marijampolėje. Todėl prašome visiško išteisinimo jo atžvilgiu.“
Šiuo metu bylą iš naujo gavęs Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė padaryti pertrauką, per kurią būtų atliktas įrodymų tyrimas.
Pranešimai vienas po kito
Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas 2011 metų sausio 12–13 dienomis, kai tuomet 54 metų A. Jakštas, siekė įbauginti dalį visuomenės ir Marijampolės policiją priversti susilaikyti nuo procesinių veiksmų jo draugo atžvilgiu.
Norėdamas atkeršyti policijos pareigūnams už neva neteisėtus procesinius veiksmus, kai jo draugas buvo suimtas, A. Jakštas nurodė kitiems kaltinamiesiems organizuoti automobilių padegimus. Mašinos padegtos išdaužiant stiklą ir į saloną įmetant degias medžiagas.
Iš pradžių tą naktį 0.08 val. buvo padegti S. D. priklausantys 1989 m. „VW Golf“ ir 1991 m. „VW Passat“ automobiliai. Abu jie stovėjo greta vienas kito. Labiausiai nukentėjo golfas. Išdegė jo vidus, sudegė variklio dangtis.
Maždaug po 6 minučių ugniagesius pasiekė pranešimas, kad įsiplieskė gaisras gretimos Balsupių gatvės namo kieme. Padegtas buvo R. L. priklausantis 1991 m. „Citroen XM“. Išdegė automobilio vidus, apsvilo kėbulas.
Nepraėjus nė dviem minutėms nuo pastarojo pranešimo, pagalbos prašymas atskriejo iš Vytauto g. 65-ojo namo kiemo. Čia buvo padegtas E. K. priklausantis 1986 m. „Audi 80“. Supleškėjo jo vidus.
Dar po dviejų minučių Vytauto gatvės 41-ojo namo kieme pleškėjo M. M. du 10 metų senumo „Audi 100“ automobiliai.
23 minutės po vidurnakčio liepsnos siaubė J. Ambrazevičiaus-Brazaičio g. 25-ojo namo kieme stovintį 1994 m. „VW Golf“ automobilį. Išdegė automobilio salonas, sutrūko priekinis stiklas. Automobilis priklauso marijampoliečiui O. M.
Netrukus liepsnojo prie Draugystės g. 17-ojo namo stovintis 1987 m. „VW Golf“, priklausantis A. S. Išdegė automobilio vidus. Visi automobiliai suniokoti nepataisomai. Nė vienas jų nebuvo apdraustas. Pasak pareigūnų, nė vienas sudeginto automobilio savininkas nepriklauso verslo pasauliui.